Чому пивний фестиваль «Фон Вакано Крафт Фест» переїхав у Тернопіль із Козови?
А ще історію пивовара з Австро-Угорщини, секрети ремісничого пива, запрошення на “Коза-фест”, дегустування нових сортів пива, які ось ось отримають сертифікати – делеко не повний список тем розмови, яка відбулась у рамках “Вихідних справжнього м’яса та крафтового пива” у дружній ресторації “Мамонт”, – пише TeNews.
Як і обіцяли організатори, у суботу 6 травня разом зі своїм натуральним продуктом у “Мамонт” завітав Влодко Ярема. У час, коли його ровесники стрімко виїзджають за межі країни у пошуках кращої долі, цей чоловік будує своє життя у рідній Козовій. Вчиться. Підприємствує. Опановує нові спеціальності і досліджує рідний край.Коли натрапив на інформацію про пивовара Альфреда Фон Вакано, який народився у Козовій, його життя змінилось. Адже цей чоловік винайшов рецепт пива “Віденське пиво”, яке після 1939 року перейменували у “Жигулівське”! Ось вона ще одна родзинка фестивального періоду життя пана Влодка! Адже і “Коза-фест” і пивний фестиваль “Фон Вакано Крафт Фест” його зусиллями і придумані і організовані. Саме задля проведення на честь талановитого пивовару фесту вирішив зварити своє пиво. Заняття так захопило талановитого чоловіка, що у своїй кав’ярні він зміг незабаром частувати друзів і отримував щодалі кращі результати та стабільні смаки. Протягом року зварив 2000 літрів пива. На сьогодні у майбутньої пивоварні, а вона ще у процесі відкриття (іде період оформлення відповідних паперів), вже є дев’ять власних сортів пива, виготовлених на основі джерельної води витоків річки Коропець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фестиваль Тернопільська Брама: 547 метрів ковбаси та багато цікавинок – тільки у Тернополі (Фоторепортаж)
Чому ж пивний фестиваль “Фон Вакано Крафт Фест” переїзжає у Тернопіль із Козови?
Володимир Ярема: “Фестиваль відразу привернув увагу пивоварів-майстрів зі всієї країни, звичайно, що я б хотів їх зустрічати у рідному місті, але проблеми з доїздом, тому порадились з друзями, а вони в мене все налаштовані рішуче розвивати туризм на Тернопіллі, і прийняли рішення змінити локацію та перевести “Фон Вакано Крафт Фест” у Тернопіль. У цьому році 170 річниця народження цього славетного пивовара. 13 та 14 травня на Козацькому острівку буде мінімум п’ятнадцять пивоварів зі своїм пивом, а це більш ніж сорок різних смаків. А ось “Коза-фест” чекатиме на гостей вдома – вже є дещо цікаве, тому чекаю 13 серпня у Козовій і нове пиво можна буде спробувати саме там!”
Під час розмови Влодко Ярема поділився технологічними таємницями домашнього пива і, каже, що насправді це не так складно, як захопливо. Маючі усі необхідні інградієнти день піде на заварювання, запарювання, варіння майбутнього нопою і від трьох до чотирнадцяти днів на дозрівання, бродіння. Своє пиво любить. Запрошує приїзджати на пивні гостини. До дегустації запропонував пиво “Стрийко” та “Медова ніч”. В основі пива “Стрийко” історія канадійського родича, який прислав добрий хміль в Козову, а в основі “Медової ночі” – власний продукт мед і багато багато любові до життя, такого, яким воно є.
Назву крафтове пиво пан Ярема підтримує, але до душі йому назва ремісниче пиво, адже ремесло у його найвищій формі, коли людина прагне досконалості, завжди і годує, і забезпечує рівень життя і фінансово, і духовно.