Більш як двісті жінок на Тернопіллі вчинили домашнє насильство
Понад 200 жінок перебувають нині на профілактичному обліку поліції Тернопільщини за вчинення домашнього насильства.
Загалом з початку 2018-го на облік поставили майже дві з половиною тисячі краян, які вчиняли насилля над своїми рідними та близькими. А загальна кількість осіб, які перебувають на такому обліку, – майже три тисячі За десять місяців до поліцейських надійшло майже чотири тисячі заяв від потерпілих від домашнього насильства.
На законодавчому рівні, у зв’язку з введенням у дію закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству», передбачено жорсткіші покарання для кривдників та дозволено поліції контролювати поведінку порушників, аби уникнути повторного насилля. І головне, вперше в Україні ввели кримінальну відповідальність за домашнє насильство.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Провізор відпускала наркотичні препарати без рецепта у Тернополі
Під термін «домашнє насильство» підпадають усі акти фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, вчинені між колишнім чи теперішнім подружжям чи людьми, які разом живуть чи жили. Раніше, якщо шлюб не був зареєстрований, то злочин могли не кваліфікувати як домашнє насильство.
Порушникам закону загрожує покарання у вигляді штрафу – до 680 гривень, від 30 до 60 годин громадських робіт, адмінарешт до 15 діб. Якщо в діях насильника будуть ознаки кримінального злочину, то покарання буде суттєвішим: громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.
Про домашнє насилля поліцію можуть повідомляти не лише жертви. Медики, вчителі, які виявлятимуть подібні факти щодо дітей чи отримуватимуть про це заяви або повідомлення, повинні не пізніше, ніж за одну добу поінформувати про це поліцейських.