Академік вважає дикунами тих українців, які палять суху траву
Національна академія наук попросила українців не палити торішню траву: це дикунство дуже шкодить. Такі дії не мають жодного наукового обгрунтування, пише Ровесник.
Як відзначили науковці, випалювання трави є давно застарілою традицією, якою користувалися ще у добу примітивного первісного землеробства. Нині таке підсічно-вогневе землеробство використовують лише мешканці Папуа–Нової Гвінеї та племена Центральної Африки.
“У нас люди переконані, що навесні обов’язково потрібно спалити траву, – каже Євген Рутьян, вчений секретар відділення загальної біології НАН. – Люди помилково вважають, що це корисно для землі. Багато хто думає, що спалена трава є добривом, а дехто робить так, щоби потім випасати на цій ділянці худобу. Чимало власників кіз палять траву, бо вважають, що тоді козам буде легше дістатися до свіжої. І те, й інше – міф. Спалювання трави – це справжнє екологічне дикунство!”.
Крім того, як зазначили у НАН, таке спалювання є просто нищивним для екостеми. Адже у вогні гинуть тварини – багато амфібій та комах, що вийшли з зимової сплячки, а також пташенята або дитинчата дрібних ссавців. Крім того, гине рослинність, причому вогонь нищить не лише наземні частині рослин, а й кореневища. І замість “удобреної” землі залишається мертве згарище.