Знайшли застреленим у ТЦК Тернополя: журналісти з’ясовували подробиці справи
23 травня у приміщенні ТЦК та СП у Тернополі виявили тіло 46-річного чоловіка. У поліції повідомили, що того дня його доправили до ТЦК для уточнення військово-облікових даних, а згодом знайшли у вбиральні з вогнепальним пораненням. За фактом смерті відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 КК України з додатковою відміткою «самогубство». На сторінці Тернопільського обласного ТЦК та СП написали, що чоловіка запросили до установи близько 19.00, а під час перебування в центрі він зачинився у ванній кімнаті та вистрелив із вогнепальної зброї. Видання «20 хвилин» повідомило, що журналісти видання скерували інформаційні запити до Тернопільського обласного ТЦК та СП і Головного управління Нацполіції в Тернопільській області.
У ТЦК журналістам відповіли, чи перевіряли особисті речі чоловіка при вході до будівлі та як за таких умов він міг пронести вогнепальну зброю. Також редакція «20 хвилин» поцікавилася, чи вилучали у чоловіка телефон та наплічник, чи обладнане приміщення засобами контролю безпеки, хто супроводжував чоловіка перед загибеллю та чому йому дозволили зайти до вбиральні з речами. Запитали журналісти і про те, чи вели відеофіксацію його перебування у ТЦК, чи використовували бодікамери, а також чи проводять після трагедії службове розслідування і чи відсторонили від роботи посадовців, які контактували із загиблим.
Однак, в Тернопільському ТЦК та СП наш запит редакції вкотре проігнорували. Тому ми публічно звертаємося до керівництва центру комплектування дати відповіді на запитання журналістів і тернополян. Редакція готує скаргу Уповноваженому та в Міноборони.
Коментар поліції щодо цієї справи:
У поліції редакція просила повідомити, у якому статусі чоловік перебував у ТЦК, чи розглядає слідство інші версії смерті, окрім самогубства, чи встановили походження зброї, а також чи вилучили записи камер відеоспостереження та допитали всіх осіб, які контактували із загиблим перед смертю.
— Т.О. в адміністративному порядку працівниками поліції не затримувався та до Тернопільського ОМТЦК та СП не доставлявся, — повідомив у відповіді на запит начальник ГУ НП в Тернопільській області Сергій Зюбаненко. — У зв’язку із цим службове розслідування відносно поліцейських не проводилось.
У відповіді очільник поліції також додав, що поліція має право брати участь в оповіщенні та доставленні військовозобов’язаних до ТЦК лише у випадках, передбачених законом, однак у цьому конкретному випадку, за даними ГУНП, «адміністративного затримання чи доставлення не було».
Спецпрокуратура повідомила, що проводять експертизи:
Щодо інших запитуваних редакцією деталей — походження зброї, результатів експертиз, відеозаписів та інших матеріалів — у поліції послалася на таємницю досудового розслідування і повідомили, що надання цієї інформації наразі неможливе.
Зважаючи на значний суспільний інтерес, закликаємо правоохоронців надати відповіді на запитання.
— Наразі у кримінальному провадженні призначені та проводять необхідні судові експертизи, — додала речниця Спецпрокуратури у сфері оборони Західного регіону Юлія Шевченко. — Після отримання висновків експертів та завершення відповідних слідчих дій буде надана належна правова оцінка зібраним доказам і прийматимуть подальші процесуальні рішення відповідно до вимог чинного законодавства.
Скільки часу триватимуть всі ці експертизи — ніхто не каже. Припускаємо, зважаючи на ігнорування запитань редакції, що офіційна версія «самогубство» навряд зміниться. Усе покаже час…
До слова, загиблий, за словами начальника ГУ НП Сергія Зюбаненка, — уродженець Луганської області 1980 року народження. До початку повномасштабного вторгнення він проживав у Харкові, а з початку 2022 року переїхав до Тернополя. Орендував житло, однак не був зареєстрований як внутрішньо переміщена особа. Раніше у поле зору правоохоронців не потрапляв, – пише «20 хвилин».






