Змінено порядок надання виплат родинам військових, які перебувають у полоні або вважаються зниклими безвісти
З 1 лютого набули чинності зміни до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Такі нововведення змінюють порядок виплат родинам військових, які перебувають у полоні або вважаються зниклими безвісти.
Відтепер 50% грошового забезпечення розподілятимуться між найближчими родичами: дружиною або чоловіком, батьками, неповнолітніми дітьми чи дітьми з інвалідністю. Якщо таких родичів немає, то 20% від загальної суми можуть отримати інші члени родини – дорослі діти, брати чи сестри.
А невикористані кошти залишатимуться у військовій частині та будуть виплачені військовому після його повернення з полону.
Крім того, військовослужбовці самотужки можуть заздалегідь скласти особисте розпорядження, визначивши, кому і в яких частках мають надходити їхні виплати в разі потрапляння в полон або зникнення безвісти.
Що буде з виплатами у разі загибелі військового
Якщо військовослужбовець загинув і не залишив особистого розпорядження, його грошове забезпечення після офіційного визнання смерті увійде до складу спадщини.
Закон не поширюється на осіб, які добровільно здалися в полон, самовільно покинули військову частину або вчинили дезертирство.
В Уряді зазначили, що ці зміни спрямовані на забезпечення справедливого розподілу грошових виплат між рідними військових та їхнє використання відповідно до бажання самого захисника.