Житель Тернопільщини придумав, як дешево обігрівати дім енергією Сонця (Фото)
Мешканець Шумська вже тривалий час не обігріває оселю газом, а використовує альтернативні джерела енергії. Своїм досвідом чоловік поділився з виданням “Шумськ info”.
Влад Боярський з Шумська вже третій рік не використовує природного газу в опаленні свого будинку. Каже, що це накладно для його сімейного бюджету.
Чоловік застосовує альтернативні джерела, одне з яких взагалі майже нічого не вартує, за винятком досить простого обладнання, яке під силу змонтувати кожному господарю, а вартість його не перевищує тисячі гривень (це разом з датчиками для вимірювання температури, без яких можна обійтися, якщо не цікаво спостерігати наочно тепловий ефект від ноу-хау). Йдеться про енергію Сонця – практично, невичерпного і, головне, дешевого джерела тепла, якщо знати, як правильно ним користуватися. Шумчанин власноруч змайстрував замкнуту систему, по якій, завдяки трохи потужнішому вентилятору, ніж той, що використовують у витяжці, «бігає» по колу кімнатне повітря. Головна «фішка» – повітряний колектор, який Влад поставив на найбільш сонячній стороні покрівлі свого будинку. Яким чином його потрібно змонтувати, щоб у ньому максимально нагрівалося повітря?
Розміри у випадку саме цього невеличкого помешкання, площею до 70 м2 , особливої ролі не відіграють. Як розповідає раціоналізатор, на початках він мав задум запустити два нагрівачі повітря, але, відчувши на практиці дію одного – 2 метри на 1, відмовився від цієї ідеї. Головне, щоб корпус його був міцним. Всередині має міститися профільний лист металу, або будь-що, що має хороші властивості теплопровідності. Його обов’язково потрібно обробити спеціальною фарбою – чорною, матовою. У жодному випадку не варто використовувати глянцеву – така поверхня набагато слабше нагрівається. Зверху колектор повинен бути закритий склом. Ось, в основному, і вся схема повітронагрівача. – Наведу наочні приклади з власної практики: грудень минулого року – 14 градусів морозу на вулиці, а датчик нагрітого в колекторі повітря, яке потрапляло в кімнату, показував 33 градуси тепла, а в листопаді нинішнього взагалі 50 вище нуля, при тому, що на вулиці температура була десь приблизно -10 С, – ділиться досвідом Влад Боярський.
– У середньому нагріте повітря за півгодини підганяє температуру в кімнатах до 20 градусів. Для мене це найбільш комфортно. Це допоміжний спосіб опалення. А базовим є електричні батареї «ТермоПлаза», потужністю 200 та 350 Вт. Більш потужна в мене працює в середньому 12 годин на добу – таймер періодично її вмикає-вимикає. Минулої зими у місяць платив в межах 900 гривень за електроенергію – включаючи бойлер, пральку, холодильники тощо. Прикидав, що газом було б, орієнтовно, в 4 рази більше. Отож, як каже винахідливий шумчанин, у кого є можливість скористатися дармовим теплом нашого небесного світила, просто гріх таке не зробити. Як жартує цей веселий чоловік – у нас можуть відібрати все, за винятком повітря і Сонця.