Зеленський відповів на петицію про повістки в громадських місцях
Заборонити вручати повістки на блокпостах, АЗС і на вулиці
Президент нагадав, що в країнi — воєнний стан та оголошено загальну мобiлiзацiю через агресiю Росiї щодо України. Й що захищати цiлiснiсть та незалежнiсть своєї держави — це прямий обов’язок громадян.
Президент України Володимир Зеленський вiдповiв на петицiю громадян про заборону вручати повiстки про мобiлiзацiю на блокпостах, АЗС i на вулицi. Вiдповiдь з’явилася на сайтi електронних петицiй у понедiлок, 2 серпня, повiдомляє Фокус.
“Я звернувся до прем’єр-мiнiстра України Дениса Шмигаля з проханням комплексно опрацювати порушене в електроннiй петицiї питання в контекстi дотримання прав громадян i законодавства про вiйськовий обов’язок i вiйськову службу”, — сказав президент України.
Вiн також пiдкреслив, що в країнi — воєнний стан та оголошено загальну мобiлiзацiю через агресiю Росiї щодо України. I захищати цiлiснiсть i незалежнiсть своєї держави — це прямий обов’язок громадян України.
Про що йшлося в петицiї
Електронна петицiя з’явилась на вiдповiдному сайтi 29 липня. Її iнiцiатор — Iгор Нерозя — звертався до президента України з проханням розглянути можливiсть заборонити на законодавчому рiвнi видавати повiстки на блокпостах, АЗС та вулицi.
“Зараз багато охочих людей, якi моралiзованi, мають бойовий досвiд, але не можуть вступити на службу, тому що багато людей набрали людей саме на вулицях, якi не мають досвiду та/або достатнього бажання воювати”, — писав Нерозя.
Зрештою вiн вимагав вiд Володимира Зеленського набирати резерв ЗСУ насамперед з охочих i заборонити видачу повiсток у всiх мiсцях, окрiм вiйськкоматiв.
Петицiя набрала 26 тис. 740 голосiв iз 25 тис. необхiдних.
Дещо ранiше в МВС пояснили роздавання повiсток українцям на вулицях i блокпостах. Заступник голови МВС Євген Єнiн вважає несправедливим, що деякi вiйськовозобов’язанi чоловiки дозволяють собi вiдпочивати на пляжах, тодi як iншi добровiльно пiшли на вiйну, а деякi з них загинули.
Тим часом у ЗСУ заявили, що отримання повiстки — не обов’язково призов. У 90% випадкiв вiйськовозобов’язаних не вiдправляють в армiю, а просто уточнюють данi для облiку.