Збирає негатив і звільняє від нього: що ж таке різдвяний павук та куди його слід вішати
Вважається, що різдвяний солом'яний павук – це традиційна прикраса, яка відганяє злих духів і вбирає негатив; його вішають у домі на центральній балці, біля вхідних дверей або над столом.
Цей важливий святковий атрибут знову відродився в культурі українців, особливо за кілька останніх років.
З давніх-давен існують повір’я, що різдвяний павук поглинає негативну енергію і спалюється перед виготовленням нового.
Спалення – своєрідне очищення від накопиченого негативу.
Хоч і вписати в інтер’єр такий солом’яний виріб часом важко, проте якщо йому уже й знайдуть місце, то залишають його висіти протягом року. Кажуть, для нього має бути особливе місце, правильне.
– У центрі хати
Традиційно павука підвішували до центральної балки хати на довгій волосині з кінського хвоста. Завдяки колообігу повітря з вхідних дверей та печі великий павук разом із прикрасами повертається в різні боки.
До речі, так на павуку навіть проводять ворожіння: під ним потрібно поставити свічку, і через тепло він почне крутитися, а на стінах відбиватимуться тіні. Якщо павук обертається ліворуч – начебто варто чекати голодного року, а якщо праворуч – родина матиме гарний урожай.
Втім, найгіршим знаком вважалося, якщо павук стоїть на місці. На цьому місці павук також приносить удачу в оселю.
– Поруч із вхідними дверима
Вважається, що протягом року павук вбирає у себе негативну енергетику та захищає від злих духів – а де він може зробити це краще, як не біля вхідних дверей, де частіше за усе бувають незнайомці?
Саме з цієї причини павук після різдвяних свят не викидають, а залишають висіти аж на цілий рік. Наступної зими потрібно виготовити ще одного павука, а після цього спалити старого.
– Над столом
Павуків, чи дуже схожі на них прикраси, виготовляють і в інших країнах. Наприклад, відомі вони на півночі Європи, передусім у шведів. Їх роблять з очерету та соломи й прикрашають яєчною шкаралупою, шматочками дерева, пташиним пір’ям та пряжею.
Їхня мета – забезпечити гарний урожай наступного року, і тому їх завжди вішають над обіднім столом.
Фото: Локальна історія
Нагадаємо: посол України в Польщі розповів про формування Українського легіону.