Залишається значний дефіцит електропостачання – здійснюється аварійний ремонт на електростанції
Споживання електроенергiї залишається на рiвнi минулої доби.
Виведений в аварiйний ремонт один з блокiв на тепловiй електростанцiї, що зменшило загальнi обсяги виробництва електроенергiї. Дефiцит потужностi залишається суттєвим, повiдомляє НЕК «Укренерго».
Нагадаємо, причиною дефiциту стало пошкодження електростанцiї та високовольтної мережi внаслiдок росiйських ракетних та дронових атак. Остання атака росiян 14 сiчня завдала суттєвих пошкоджень декiльком енергоблокам теплових електростанцiй.
Через зменшення загального виробництва електроенергiї до всiх обленерго доведенi зниженi лiмiти споживання на всю добу. Перевищення лiмiтiв призводить до ризикiв створення аварiйних ситуацiй в енергосистемi. Тому для їх попередження застосовуються аварiйнi вiдключення.
Також у прифронтових районах Донеччини є пошкодження у мережах оператора системи передачi.
«Укренерго», виробники електроенергiї та обленерго постiйно працюють над вiдновленням пошкоджених об’єктiв, уражених атаками ворога. Однак пiсля кожної наступної атаки росiян по енергетичнiй iнфраструктурi вiдновлення стає все складнiшим та триває довше», – пояснили в «Укренерго».
Нагадуємо, енергосистема України вже пережила 12 ракетних атак ворога та 14 ударiв БПЛА по енергооб’єктах. Крiм цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразi недоступнi українськiй енергосистемi i знаходяться пiд контролем ворога. Це найбiльша в Українi та Європi Запорiзька АЕС, Запорiзька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегiрська ТЕС, Каховська ГЕС. Крiм цього, на тимчасово окупованих територiях пiвдня також знаходиться i бiльшiсть вiтрових та сонячних електростанцiй.
Також зазначимо, що крiм АЕС, решта електростанцiй – це ключовi регулюючi потужностi. Саме вони забезпечують покриття споживання у пiковi ранковi та вечiрнi години, де наразi найбiльший дефiцит.