Закон про мобілізацію: категорія заброньованих розшириться
В урядовому законопроєктi про посилення про мобiлiзацiю буде розширено категорiю заброньованих працiвникiв.
Про це повiдомив “Обозревателю” народний депутат України вiд фракцiї “Слуга народу”, член комiтету з питань нацiональної безпеки Федiр Венiславський.
Вiн зазначив, що комiтет розглянув усi 16 блокiв правок, однак залишилися ще деякi аспекти. Вони розглядатимуться вже вiд понедiлка. Протягом тижня-двох Верховнiй Радi нададуть порiвняльну таблицю.
З його слiв, пропонується також переглянути пiдприємства та органiзацiї, якi можуть бронювати своїх спiвробiтникiв.
Венiславський заявив, що пiсля ухвалення нового закону категорiї осiб, якi ранiше мали право на вiдстрочку, отримають статус заброньованого. Закон визначатиме критерiї та рамки для цього.
“Тобто якi саме пiдприємства, органiзацiї, якi критично важливi для функцiонування держави i життя населення. Вони мають отримати право на бронювання”, — сказав депутат.
На його думку, бронювати потрiбно полiцейських.
“Ми домовилися, що всi полiцейськi стають заброньованими, а не отримують право на вiдстрочку… Так само в органах державної влади, в органах мiсцевого самоврядування, бронюється вiдповiдно або 100 (якщо це керiвники центральних органiв влади, категорiя А), або 50% (категорiї Б i В держслужбовцiв) вiйськовозобов’язаних”, — сказав Венiславський.
Вiн також додав, що є працiвники пiдприємств, якi не є критично важливими для функцiонування держави. Однак це питання вирiшуватиме вже уряд.