За продаж цих рослин порушників очікуватиме чималий штраф на Тернопільщині
За продаж яких первоцвітів “світить” чималий штраф на Тернопільщині?
Зривати, продавати та купувати ранньоквiтучi рослини, занесенi до Червоної книги України, заборонено. В нашiй областi до них належать пiдснiжник бiлоснiжний та шафран Гейфеля або крокус.
На цьому пiд час брифiнгу у ТОВА наголосив державний iнспектор з охорони навколишнього природнього середовища Тернопiльської областi Василь Дуда.
Вказанi рослини ростуть на територiях та об’єктах природно-заповiдного фонду, зокрема у Яблунiвському та Довжоцькому ботанiчних заказниках. Вiдповiдальнiсть за знищення червонокнижних рослин несе не тiльки продавець, а й покупець. Коли першоцвiти продають неповнолiтнi, то вiдповiдальнiсть за це несуть батьки. Окрiм передбаченого штрафу на них також можуть скласти протокол про неналежне виконання батькiвських обов’язкiв.
– За порушення порядку придбання та збуту червонокнижних рослин вiдповiдальнiсть несе людина, яка торгує цими рослинами i та, яка їх купує, тобто є подвiйна вiдповiдальнiсть, – повiдомив Василь Дуда, представник Державної екологiчної iнспекцiї в Тернопiльськiй областi. – За це передбачена адмiнiстративна вiдповiдальнiсть згiдно частини 2 статтi 88-1 КУпАП у виглядi штрафу розмiром вiд 1700 до 3655 гривень, з конфiскацiєю об’єктiв рослинного свiту. Державна екологiчна iнспекцiя складає протоколи про адмiнiстративнi правопорушення та направляє їх у суди для прийняття рiшення. За минулий рiк були випадки, що накладали по 1700 гривень штрафу з конфiскацiєю об’єктiв рослинного свiту. Є ще частина 2 статтi 90 КУпАП про порушення середовища для зростання. Це коли людина заходить на територiю де зростають червонокнижнi види рослин i зриває їх. За це передбачено штраф вiд 510 до 850 гривень, з конфiскацiєю незаконно добутого. В той же час за кожну рослину нараховується ще майнова шкода у розмiрi 62 гривнi за один екземпляр.
Для попередження знищення червонокнижних рослин в областi проводитимуть рейдовi перевiрки. До складу контролюючих груп входитимуть представники Державної екологiчної iнспекцiї, лiсової охорони, нацiональних природнiх паркiв, природнього заповiдника «Медобори», полiцiї. Василь Дуда закликає жителiв областi не купувати червонокнижнi рослини, адже якщо не буде попиту, то й не буде пропозицiї.