За нього змагалися Єль і Гарвард: помер всесвітньо відомий вчений з Чортківщини
На 96-ому році життя зупинилося серце українського бібліографа, літературознавця, редактора, журналіста і бібліотекаря Дмитра Штогрина. Він був діячем молодіжних (Пласт і СУМ), культурних, і наукових організацій на рідних землях і в діаспорі. Вшанований титулом «почесний доктор філософії» від Мюнхенського і Римського університетів.
Дмитро Штогрин народився 9 листопада 1923 року у селі Звиняч Чортківського району. Зростав у родині сільського секретаря — опісля десятника і рахункового Української галицької армії — Михайла і Катерини (з дому Фіголь) Штогринів. У часи війни в забудовах батьківського дому знаходилася повстанська штаб-криївка, в якій згодом переховувалися бійці УПА.
Навчався у Чортківській гімназії, переїхав до Перемишля продовжувати навчання — та воєнні події перекинули його в Німеччину в табір для переміщених осіб. Згодом досяг небувалих наукових здобутків.
Про смерть Дмитра Штогрина у мережі повідомив Юрій Юзич.
“Помер український науковець за якого змагалися Єль і Гарвард. Професор Дмитро Штогрин був унікальним чоловіком. Мабуть останнім дійсним членом і Пласту, і СУМу одночасно.
Познайомився я з ним через сумівців, а він мені відповідає – СКОБ! Що й далі є дійсним стрільцем куреня “Чота Крилатих”. У свої 90 років оперативно і сумлінно, а головно фахово, відповідав електронною поштою – так для історії Пласту вдалось зафіксувати цілий ряд безцінних інформацій, зокрема підписів до світлин перших “чотівців”.
Дмитро не дожив до свого 100-ліття лиш три роки. Його сподвижницька наукова праця, передусім в Іллінойському університеті, назавжди увійде в нашу історію. Тихо спи, без тривог! СКОБ!”
Фото з допису