За матеріалами СБУ Ігор Коломойський отримав нову підозру
Служба безпеки України, Бюро економiчної безпеки та Офiс Генерального прокурора викрили новi факти злочинної дiяльностi власника великої фiнансово-промислової групи Iгоря Коломойського.
За матерiалами СБУ йому повiдомлено про додаткову пiдозру за такими статтями Кримiнального кодексу України:
- ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 200 (незаконнi дiї з документами на переказ, платiжними картками та iншими засобами доступу до банкiвських рахункiв, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення);
- ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (заволодiння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого органiзованою групою, в особливо великих розмiрах);
- ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 (легалiзацiя коштiв, отриманих злочинним шляхом).
За даними слiдства, у перiод з 2013 по 2014 роки Коломойський незаконно заволодiв 5,8 млрд грн.
Для цього фiгурант створив злочинне угруповання, яке складалося зi спiвробiтникiв банку, в якому вiн був засновником та акцiонером.
Протягом вказаного перiоду члени цього угруповання дозволили Коломойському нiбито робити систематичнi фiктивнi «внески готiвки у касу банку», хоча насправдi нiяких внескiв банк не отримував.
За версiєю слiдства, така «схема» загалом дозволила фiгуранту отримати 5,8 млрд грн, що на той перiод було еквiвалентно понад 700 млн дол. США.
Потiм цi фейковi «внески» були зарахованi на особистий рахунок Коломойського i стали реальними безготiвковими коштами.
Щоб легалiзувати вiртуальнi активи, Коломойський розплачувався ними у своїй пiдприємницькiй дiяльностi. Зокрема, вiддавав їх як позики та розраховувався ними за кредити пiдконтрольних йому пiдприємств, виводив їх за кордон, переводив у готiвку i знiмав у вiддiленнях банку.
Наразi досудове розслiдування триває.
Проводиться комплекс заходiв для встановлення всiх обставин незаконної дiяльностi та притягнення винних до вiдповiдальностi.