Є запаси їжі, води та засобів гігієни: у Тернополі облаштовують додаткові укриття
У Тернополi, попри вiдносний спокiй порiвняно з пiвденними та схiдними областями, облаштовують додатковi укриття. Наразi у мiстi є 92 захиснi споруди. Також кожна багатоповерхiвка має облаштувати у своєму пiдвалi тимчасове найпростiше сховище.
Деякi будинки зробили це ще взимку, а деякi допрацьовують зараз. Також до 20 серпня мають бути облаштованi усi укриття у загальноосвiтнiх школах, аби навчальний рiк дiти змогли розпочати за партами, повiдомляє 5 Канал.
На другий день повномасштабного вторгнення, майже пiд безперервний вий сирен, мешканцi ховалися у пiдвалi однiєї з багатоповерхiвок, згадує Iван Крикунов. Тодi i зрозумiли, що перебувати там тривалий час неможливо.
“Позносили свої крiсла хто мав, хто на чому мав, на чому сидiв, на другий день поїхали купили обiгрiвачi, i поробили тимчасовi лiжка. На третiй день ми вже зробили утеплення пiдвалiв, поклеїли, поробили м’якi лавки, привезли диван, почали запасатись харчами”, – пригадує житель Тернополя Iван Крикунов.
Нинi тут облаштували окрему кiмнату для дiтей та для дорослих. Є запаси їжi, води, засобiв гiгiєни, iнструменти, а ще два обiгрiвачi та м’якi меблi. Коли у Тернополi лунає сигнал ракетної небезпеки, у пiдвал приходить близько семи десяткiв мешканцiв. А в одне iз укриттiв укриття можна заїхати автiвкою, адже облаштоване воно у пiдземному паркiнгу. На початку повномасштабної вiйни пiд час повiтряних тривог сюди ховалися близько сотнi автiвок, нинi значно менше.
“Перший мiсяць спускалось досить людей, автiвками був забитий весь паркiнг, зараз iнтенсивнiсть дуже мала, хiба є випадки ближнiх попадань, тодi люди сходяться”, – зауважив житель Тернополя Iгор Мартинюк.
Одна з тернопiльських пiцерiй розташована у пiдвальному примiщеннi. У лютому заклад призупинив роботу i вiддав примiщення для облаштування бомбосховища. Тут є туалет, два виходи, їжа, медикаменти. Цим укриттям користуються не лише мешканцi навколишнiх будинкiв, а й перехожi.
“В нас такий принцип, в нас одна людина має на виходi стояти, бо всяке може бути, ми чергуємось, один пiвгодини, потiм другий, йдуть люди, то ми їх запрошуємо, спочатку не знали, а тепер обiзнанi. Таке життя, я все кажу, береженого Бог береже i ми повиннi берегтись”, – повiдомив житель Тернополя Григорiй Бурик.
Всi укриття можна знайти на мапi сховищ в iнтернетi. Її постiйно оновлюють, вказуючи додатковi мiсця, де можна сховатися у разi небезпеки.
“Керiвники ЖЕКiв та голови ОСББ мають завдання розчистити усi пiдвали, нанести маркування, щоб могли заховатись тут у випадку сигналу “ракетна небезпека”. По кожному будинку, оскiльки пiдвали в бiльшостi випадкiв закриваються на ключ, визначається вiдповiдальна особа, про яку iнформують наше управлiння надзвичайних ситуацiй, щоб у випадку небезпеки, якщо є потреба, зателефонує цiй людинi, вiдкриє i дасть можливiсть укритись”, – пiдсумував мiський голова Тернополя Сергiй Надал.
Нинi комунальники активно облаштовують укриття у навчальних закладах мiста. Планують усi роботи завершити до 20 серпня, аби навчальний рiк дiти могли розпочати за партами.