“Є пульс!”: журналістка з Тернополя Зоряна Биндас презентувала книжку про парамедиків
Презентація відбулася у тернопільській "Книгарні Є".

Журналістка та письменниця Зоряна Биндас презентувала в Тернополі книжку “Є пульс!”. У ній зібрані історії поліцейських-парамедиків, які від початку повномасштабного вторгнення рятують життя людей на Донбасі.
За її словами, з героями книжки вона познайомилася випадково, коли поїхала працювати на Донеччину. Тоді вони потрапили під обстріл і, незважаючи на ймовірність другого прильоту, підрозділ “Парамедики Донеччини”, який їх супроводжував, перевіряв територію, аби пересвідчитися, що там немає поранених.
“Там немає людей з інших регіонів. Парамедики з Донеччини — це всі місцеві. І їхня мотивація допомагати своїм людям — це те, що пронизує кожну історію і те, що є спільним. Вони зробили свій свідомий вибір”, — розповідає авторка книжки.
У книжці 21 історія.
“Тут немає мене. Я є трошки у є передмові, коли почала збирати свідчення парамедиків. Я вибрала передавати історію у монологах, не хочу додавати туди свої емоції і враження. Люди чітко описали, що вони пережили, свою мотивацію і я намагалася мінімально туди втручатися”, — описала процес написання книжки журналістка.
Зоряна Биндас розповіла, що ці історії драматичні, частину матеріалу вона опрацьовувала з бодікамер парамедиків. Фінал не завжди щасливий, та все ж книжка про життя, тому й назва — “Є пульс!”. Ця фраза звучить майже в кожній історії.
“У нього був забій грудної клітини, я перевірив — є слабкий пульс. Робив серцево-легеневу реанімацію, він перебував під завалами хвилин 15-ть, ми дуже швидко його розкопали. У таких випадках ти працюєш на рефлексі, на адреналіні”, — зачитала уривок однієї з історій письменниця.
Волонтерка Ольга Коновал сказала, що ці історії розвінчують деякі міфи про роботу парамедиків та життя людей на Донбасі:
“Це особлива історія для тих, хто живе відносно мирним життям, щоб трошечки наблизились до подій на війні. І Зоряна розповідає у тій книзі про те, про що не прийнято говорити, про що мовчать, і про що цивільним людям не договорюють”, — вважає волонтерка.