Які небезпеки чатують на подорожуючих в екзотичні країни розповіли тернопільські медики
Чи знали Ви, що подорожуючи за кордон існує реальна можливість заразитися інфекційними захворюваннями?
Через розвиток туризму почастішали випадки зараження українців небезпечними хворобами. Відтак, фахівці Тернопільського обласного Лабораторного центру МОЗ України вирішили розповісти, що може чекати на краян в екзотичних країнах, а також, як від того уберегти своє життя і здоров’я.
Малярія – інфекційне захворювання, передається від хворої до здорової людини через укуси малярійних комарів. Малярію називають «мавпою» різних захворювань, вона може імітувати ГРВІ, грип.
Як вберегтися від зараження малярією?
– профілактика: обов’язково слід приймати протималярійні препарати рекомендовані лікарем за тиждень до виїзду і протягом терміну перебування на ендемічній території та 4 тижні після повернення.
– уникати укусів комарів, користуючись репелентами
– перебуваючи у «тропіках» необхідно використовувати у приміщеннях протимоскітні сітки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Серце Волині або 5 причин чому ви повинні відвідати Кременець
Холера – гостра кишкова особливо небезпечна інфекція, характеризується гастроентеричним синдромом зі швидким і тяжким зневодненням організму, токсикозом і високою смертністю. Найчастіше зараження відбувається через воду відкритих водойм і рибні продукти (свіжі чи малосольні).
Як вберегтися від захворювання холерою?
– дотримуватись правил особистої гігієни.
– не вживати продукти харчування сумнівної якості.
– для профілактики: вакцинуватися за епідемічними показаннями (діти віком від 7 років і дорослі).
– після прибуття з неблагополучних щодо холери країн необхідно звернутись до лікаря для встановлення 5-денного спостереження з одноразовим бактеріологічним дослідженням.
Паразити. В організм людини вони можуть попасти із вологого ґрунту через шкіру. Зараження відбувається при контакті із водою: при купанні, рибному лові, при переході рік і різних мілководь убрід без взуття, а також при вживанні сирої води, ураженої риби, раків, крабів, погано просмаженої їжі. Перші сигнали – лихоманка, висипка, підшкірні набряки.
Щоб попередити зараження:
– вживайте тільки кип’ячену та бутильовану воду;
– ретельно мийте фрукти та овочі;
– не ризикуйте здоров’ям при вживанні страв національної кухні з сирої риби, погано проварених морепродуктів;
– утримуйтесь від купання у природніх підозрілих водоймах;
– не лежіть без одягу на землі, ходіть тільки у взутті;
– використовуйте засоби захисту від комах.
Отже, під час поїздки у екзотичні країни треба бути максимально уважним, дотримуватись правил особистої гігієни, а при виявленні перших симптомів захворювання обов’язково проконсультуватися із лікарем.