“Якби ти не продав той танк – не було б таких втрат”: ветеран АТО “розніс” Гриценка гнівною заявою
Ветеран АТО Олег Болдирєв, якого в соціальних мережах знають під позивним “Мартін Брест” написав на особистій сторінці Facebook гнівний пост, адресований Анатолію Гриценку.
Блогер і письменник, який після демобілізації працює патрульним поліцейським, вважає, що “втрати українських військ під Дебальцево, Слов’янськом, Іловайськом були б значно менші, якби екс-міністр оборони свого часу не продав українські танки”.
Подаємо його слова в оригіналі.
“Втрати, полковник. Якби ти не продав той танк – у нас на війні не було б таких втрат. Якби ти не продав той танк – він був би в Іловайську і рівняв би російську арту. Або був би в Вуглегірську і стріляв ще на підході. І не було б втрат. Якби ти не продав його – він би був під Савуркою, на злітній смузі ДАПа, на блоках під Славіком, на ньому б відбивали Широкине і тримали б Дебальцеве.
До сих пір би тримали. І не було б втрат. А може – і війни б не було, якби в чотирнадцятому році твоїми стараннями у нас не залишалися б аж дві худі танкові бригади на всю країну… бачу – ти не зрозумів це порівняння, не переймайся, полковник, це нормально.
Чотири тисячі загиблих пацанів і дівчат – тому що у нас не було … цих довбаних танків! Не було, чуєш, ти їх продав! Я порахував в танках, а не в баблі, тому ти не зрозумієш… Просто цих танків … їх не вистачає дуже. Доводиться людям бути танками. І знаєш… так, ти маєш рацію, чесних більше. Але вони або загинули, або ще воюють”,- обурюється ветеран АТО, письменник “Мартін Брест”.
У коментарях до посту, кілька колишніх військових вказали навіть номери військових частин, з яких розпродавалася техніка при міністрові Гриценко, зокрема згадали про військову частину А0836 в Броварах. Однак сам Анатолій Гриценко на гнівні звернення блогера не відповів.
Раніше полковник Дмитро Соболєв, колишній співробітник Головного управління розвідки (ГУР) заявляв, що “найбільшу кількість танків було продано в 2005-2007 роках, в період роботи Анатолія Гриценка.
При ньому зі складу Збройних сил України було виведено 698 танків Т-72, з них 198 бойових машин було реалізовано за середньою ціною в 200 тис. гривень (на міжнародному ринку, ціна становила 2,8 млн гривень).