Як зʼявилися навушники: коротка історія

Завдяки навушникам ми можемо слухати музику, аудіокниги, захоплюючі історії, документальні фільми, тренінги чи лекції. Так, ви, мабуть, здогадалися, що мова йде про навушники. Найновіші моделі можна знайти за посиланням: https://www.foxtrot.com.ua/uk/shop/garnituri_dlia_pk_logitech.html. Вони настільки популярні і стали частиною нашого повсякденного життя, що мимоволі не задумуємося, хто саме винайшов навушники і хто дав можливість насолоджуватися світом у смартфоні чи комп’ютері так, що його довкола ніхто не чує.
Перші навушники
«Батьком» навушників вважають інженера Натаніеля Болдуіна, який створив їх у 1910 році. Тодішні підприємці не оцінили його винахід належним чином, тому навушники не запустили в масове виробництво. Однак їхній потенціал помітили у ВМС США, і в 1915 році було замовлено 100 пар. Винахідник вручну виготовляв їх у себе на кухні. Ці навушники активно використовувалися військовими під час Першої світової війни.
Навушники Болдвіна кріпилися на голові, як сучасні навушники. Однак кожен навушник мав свій власний провід, який підключався до окремого гнізда. Хоча ця конструкція стала основою того, що ми маємо сьогодні, Болдвін так і не запатентував її. Тому конкуренти швидко скористалися його винаходом, не виплачуючи йому компенсації.
Перші стереонавушники
У 1957 році з’явилося стереоаудіо. До того часу навіть якщо в навушниках було два динаміки, через кожен з них проходив однаковий сигнал. Стереозвук набирав популярності на ринку повнорозмірних динаміків, але стереонавушників, які могли б скористатися перевагами цієї технології, не було.
Почувши стереофонічний звук через пару військових навушників, музикант і підприємець Джон Косс був вражений. Тож, створивши стереофонічний фонограф, він разом із друзями розробив стереонавушники Koss SP/3. З того часу стереофонічні навушники стали надзвичайно популярними та стандартом у галузі.
Перші навушники-вкладиші
Під час зростання популярності портативних музичних плеєрів у 80-х роках зʼявилися навушники-вкладиші. Ці крихітні навушники були достатньо малими, щоб поміститися в вушний канал. Завдяки крихітному розміру навушники компанії почали комплектувати їх із портативними музичними плеєрами. Хоча ринок навушників існував і в 90-х, вони стали по-справжньому популярними лише на початку 2000-х.
Перші Bluetooth-навушники
У середині 2000-х років з’явилися Bluetooth-навушники. Технологія Bluetooth використовувалася з бездротовими гарнітурами з кінця 90-х, але лише для одного вуха. У 2004 році були представлені перші справжні Bluetooth-навушники для обох вух. Вони дозволяли бездротове відтворення аудіо, як і радіонавушники, але були набагато меншими та простішими у використанні. Потім Bluetooth-навушники захопили індустрію, ставши хітом серед пересічних споживачів.
Сучасні навушники
Сьогодні навушники — це не просто інструменти для прослуховування музики. Вони перетворилися на розумні пристрої з різноманітними функціями. Далі буде…