Як зрозуміти що у кота глисти: причини та лікування
Гельмінтоз вважається найпоширенішим захворюванням серед кішок. З цією недугою стикаються близько 80% пухнастих. Їй притаманний великий перелік симптомів та тривалий перебіг. Навіть домашнім вихованцям, котрі не виходять за межі квартири, можуть загрожувати паразити. Саме тому потрібно знати, як розпізнати захворювання та що робити у разі його виявлення.
Симптоми та причини зараження глистами
Слід пам’ятати, що симптоми гельмінтів у тварин, можуть збігатися з проявами інших котячих захворювань, котрі також можуть бути вкрай небезпечними. Саме тому без впевненості у діагнозі може бути небезпечним проведення дегельмінтизації, адже це може погіршити стан тварини та призвести до негативних наслідків. Звичайно, мова не йде про профілактичні заходи.
Симптоми наявності глистів можуть відрізнятися, що залежить від стадії зараження та видів паразитів. Ось головні прояви:
- Розлади ШКТ, блювота;
- Раптова втрата ваги;
- Відмова від їжі;
- Здуття живота;
- Знижена активність та швидка втомлюваність;
- Наявність личинок у калі;
- Втрата шерсті;
- Поява жовтого відтінку на слизових оболонках;
- Тривожність та нервозність.
Якщо мова йде про кошенят, то може відстежуватись анемія або відставання у розвитку.
Розповсюдження глистів залежить від їх виду, але зазвичай зараження відбувається під час контакту з хворими тваринами або під час вживання сирої їжі. Навіть у домашніх котів досить часто зустрічаються глисти, тому варто розуміти, що неможливо повністю захистити пухнастика від загрози зараження. Основні причини появи паразитів:
- Коли власник приносить яйця паразитів на взутті. В оселі вони потрапляють на лапи тварини.
- Якщо вихованець вживає сирі продукти, такі як риба, м’ясо, яйця. Важливо знати, що попереднє заморожування їжі не знищує паразитів.
- Коли хвора кішка вагітніє, то разом з плацентою гельмінти потрапляють в тіла новонароджених кошенят.
- Якщо пухнастий любить ловити комах, а потім ласувати здобиччю. Наприклад, мухи є частим носієм глистів та інших паразитів.
Буває, що власник сам може заразити вихованця певними видами гельмінтів. До прикладу, коли людина нехтує миттям рук після туалету, а потім торкається до тварини.
Глисти у котів: методи лікування та профілактики
Сьогодні лікування від паразитів відбувається просто та успішно. Зазвичай ветеринар виписує протиглисні засоби, наприклад, таблетка від глистів коту (рос. таблетка от глистов коту). Механізм дії препаратів полягає у знищенні кліткових мембран та порушення внутрішньоклітинних процесів, що спричиняє швидку загибель паразитів. Після цього в організмі тварини ще можуть лишитися яйця глистів, на котрі ліки не діють, тому засіб від глистів для котів дають повторно через два тижні.
Для ефективного та безпечного лікування, а також профілактики гельмінтозів, варто знати таку інформацію:
- У якості запобіганню появи хвороби всім кошенятам слід регулярно проводити дегельмінтизацію. Зазвичай це роблять кожні 14 днів до 8 тижня життя, а потім кожні 30 днів до 6 місячного віку. Далі процедури слід виконувати кожні 3 місяці.
- Не всіх паразитів можна знищити однаковими засобами, тому після лікування слід повторно здати зразок калу.
- Щоб запобігти повторному зараженню, необхідно прибирати котячий лоток після кожного використання.
- Деякі види паразитів передаються від бліх, тому слід систематично обробляти тварину від зовнішніх паразитів.
- Власникам також слід дбати про гігієну та мити руку після контакту з твариною.
Навіть з огляду на те, що гельмінти можуть не викликати яскравої симптоматики, важливо не нехтувати якісною профілактикою.