Як Василь Деревляний і «Батьківщина» 500 тисяч гривень ділили
«Аптеку Тернопільської обласної ради в центрі Чорткова намагалися приватизувати, але ми з депутатами облради в суді третьої інстанції виграла цю справу. Ми чітко заявляємо, що не дозволимо розграбувати майно громади області», – зазначив Василь Деревляний, голова Тернопільського обласного партосередку ВО «Батьківщина».
Саме так подає інформацію сайт політичної сили «Батьківщина», про те жодного слова не сказано від кого саме вдалось врятувати будівлю районної комунальної аптеки у місті Чортків. Зберегти для громади області від громади міста. Так в судді депутати обласної ради відстояли право не дозволити громаді міста взяти у власність будівлю, котра знаходиться в їхньому місті.
Читаючи сайт партії «Батьківщина» складається враження, що депутати цієї політичної сили роблять героїчні вчинки для жителів області.
«Приклади з Чортківською районною комунальною аптекою №143 та Зборівською районною комунальною аптекою №8 довели, що ми виконуємо одне із ключових, узятих на себе, зобов’язань, адже здоров’я нації понад усе!» – повідомив депутат Василь Деревляний.
Чому Василь Деревляний так боїться втратити контроль над комунальними аптеками, та будівлями в котрих знаходяться вони.
Зборівська комунальна аптека №8 яскравий приклад «турботи» про громадське майно партійцями «Батьківщини». У лютому 2018 року помпезно відкривали відновлення роботи комунальної аптеки у Зборові. Зборівську аптеку приїхав відкривати сам Василь Деревляний, він відіграв не останню роль, щоб цей заклад працював.
Про події навколо відкриття Зборівської аптеки було написано ряд статей.
Нагадаю, відновлення роботи аптеки №8 коштувало громаді області 550 тисяч гривень. Не мала сума потрачена, щоб заклад запрацював, котрий тільки в 2015 році припинив свою роботу.
Хто ж розділив це жирний пиріг в розмірі 550 тисяч гривень. І тут не обійшлось без турботи Василя Деревляного і партії «Батьківщина».
Ремонтні роботи виконували ФОП «Продан Т.П.» та підприємець Слюсарчук Галина Петрівна.
ФОП «Продан Т.П.» здійснював капітальний ремонт будівлі аптеки у місті Зборів. Вартість виконаних робіт було оцінено в 287 646 гривень.
Підприємець Слюсарчук Галина Петрівна продала будівельних матеріалів (Будівельні матеріали, побутові вироби, технічні засоби, металопластикові конструкції) на 149.2 тисяч гривень, а згодом ще на 47.9 тисяч гривень будівельних матеріалів (Підвісна стеля (Армстронг), лінолеум, плінтуса, світильники, дюбеля.)
А тепер детальніше хто ж ці щасливі підприємці, котрі змогли отримати такі «дорогі» підряди. Продан Тарас Петрович депутат Зборівської міської ради від партії «Батьківщина», котру в області очолює Василь Деревляний.
Слюсарчук Галина Петрівна – це дружина іншого депутата міської ради Зборова від тієї ж політичної сили Слюсарчука Руслана Йосифовича. Що тут ще можна сказати, свій до свого по своє.
Під гучними гаслами Деревляний і команда б‘ються, щоб тримати в своїх руках побільше комунального майна.
Я глибоко сумніваюсь у щирості слів головного партійця «Батьківщини» на Тернопільщині. Звичайно комунальні аптеки та їх соціальні програми дуже потрібні населенню області. Але складається враження, що Деревляний далеко не про соціальний захист населення дбає.
Доприкладу візьмемо комунальну аптеку №52, що знаходиться в селі Струсів Теребовлянського району. Соціальні програми, доступні ліки, збереження майна у власності громади – це все не працює в даному селі. В приміщенні комунальної аптеки відкрито магазин вживаного одягу.
Варто хвилюватись і за саме приміщення! Директор аптечного об’єднання підтверджує, що отримують оплату за оренду, але на сайті даного підприємства уже нема аптеки №52, як і нема серед переліку комунального майна на сайті Тернопільської районної ради.
Хто ж отримує кошти з оренди приміщення, може місцева сільська рада, котра надалі б їх тратила на покращення інфраструктури населеного пункту ? Ні, обласна рада, аптечне об’єднання області. Тернопільське обласне виробничо-торгове аптечне об’єднання створювалось, щоб об’єднати усі комунальні аптеки в одну мережу. Це б давало декілька переваг в конкуренції з приватними аптеками. Власні приміщення та можливість купляти ліки гуртом на всю мережу мало дати можливість економити. Бачимо, що не дуже вдається ефективно вести підприємницьку діяльність маючи такі переваги.
Виникає запитання для чого насправді Василь Деревляний і команда стараються не відпустити майно громадам, котрим воно належить.
Можливо для того, щоб зі своїми однопартійцями потім його за дорого відновлювати та здавати в оренду?