Виставку «Перехрестя культур. Ізраїль – Україні» покажуть у Тернополі
Виставку «Перехрестя культур. Ізраїль – Україні», яка представлятиме колекцію живопису і графіки членів Об’єднання професійних художників Ізраїлю покажуть у Тернополі.
Відкриють експозицію 13 вересня о 15.00 годині у Тернопільському обласному художньому музеї (Тернопіль, вул. С. Крушельницької, 1).
Організатором події виступили представники Міжнародного центру культури і розвитку Тернопільського національного економічного університету у партнерстві із Україно-Ізраїльським центром освіти, науки і культури.
«У колекції 28 творів живопису і графіки. Серед них портрети, ландшафтні пейзажі і видові роботи, що дають уявлення про пам’ятники архітектури і місця релігійних паломництв іудаїзму, християнства і мусульманства. Багато учасників проекту – вихідці з України і інших країн пострадянського простору, які виросли в середовищі східноєвропейської ментальності. У цьому діалозі важливі як емоційні, так і культурні крапки зіткнення, яких немало, оскільки сучасний Ізраїль територіально співпадає з біблейською Святою Землею, що була упродовж віків важливою духовною субстанцією для України», – розповідає автор проекту, доктор філологічних наук, академік Ізраїльської незалежної академії розвитку наук, член правління Об’єднання професійних художників Галина Подольська.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перший інклюзивно-ресурсний центр відкрили у Гусятині (Фото)
У тандемі Ізраїль-Україна чимала роль належить директорові Україно-Ізраїльського центру освіти, науки і культури – професорові Наталії Цимбал. Саме у співпраці з центром і з’явилися культурно-просвітницькі проекти, спрямовані на зміцнення культурних взаємозв’язків між українським та ізраїльським народами. Суть таких проектів – передача творів мистецтва, створених сучасними авторами – членами Об’єднання професійних художників Ізраїлю, художнім музеям України.
«Тернопіль і Тернопільщина, – говорить Н. Цимбал, – це один з найцікавіших регіонів України. Як і Ізраїль, його без перебільшення можна теж назвати Святою Землею через розташування там Почаївської Лаври – однієї з найвідоміших і шанованих святинь православ’я, а також Зарваниці – головної святині греко-католиків. Незвичайно красиві місця, найбагатша культура, висока духовність, повага і мирне співіснування різних релігій і культур – це далеко не усе, що характеризує Тернопільщину. Багато що в тих краях пов’язане і з єврейською історією і культурою. У Підгайцях під Тернополем знаходиться найбільше єврейське кладовище в Україні. Мабуть, саме цей факт і послужив опорною точкою в створенні художнього проекту «Перехрестя культур. Ізраїль – Україні». Приємно, що адміністрація Тернопільського національного економічного університету виступає з ініціативою активізації вивчення історії і культур євреїв, що мешкали на цій землі і сьогодні мешкають на Тернопільщині».
Даний проект підтримали художники Марина Андрєєва, Віктор Бриндач, Борис Гейман, Андріан Жудро, Ганна Зарницька, Олександра Ільяєва, В’ячеслав Ільяєв, Йосип Капелян, Анатолій Мітла, Дмитро Могилевський, Сергій Москалев, Герман Непомнящий, Аркадій Острицкий, Ілля Хинич, Лілія Шошан, Григорій Фирер. Багато робіт виконувалися на пленерах, які були організовані Об’єднанням професійних художників Ізраїлю.
Зміст робіт, що склали колекцію і визначили її структурний принцип, полягає у своєрідності великої культури Ізраїлю, яка містить певні складові різних культур. Про прикмети буття єврейського, християнського, мусульманського «перехресть» можна судити візуально по картинах, представлених на виставці.