Випускника Почаївської семінарії не прийняли на навчання у Греції – там не визнають УПЦ МП
Українську православну церкву московського патрiархату “футболять” i не визнають в православному свiтi. Так, найбiльший та другий за значимiстю та престижем у Грецiї державний унiверситет iменi Арiстотеля (The Aristotle University of Thessaloniki) вiдмовився приймати на навчання випускника Почаївської духовної семiнарiї.
Як розповiли Правому берегу джерела, причина в тому, що у Грецiї не визнають канонiчнiсть фактично пiдпорядкованої РПЦ нiбито української церкви i, вiдповiдно, документи про освiту її навчальних закладiв.
Невдача спiткала громадянина Сербiї Любиша Честiча, який закiнчив Почаївську духовну семiнарiю РПЦ в Українi.
6 квiтня 2023 року цей семiнарист отримав чернечий постриг iз нареченням монашим iменем Хрисанф. Церковний обряд, що здiйснюється при посвяченнi в духовне звання, з благословення митрополита РПЦ у Тернополi та Кременцi Сергiя здiйснив ректор семiнарiї архiєпископ РПЦ в Шумську Iов.
Уже через тиждень монаха Хрисанфа хiротонiзували на диякона. А 15 липня уже згадуваний митрополит Сергiй, митрополит московського патрiархату з титулом Почаївський Володимир i архiєпископ РПЦ у Шумську Iов рукоположили монаха Хрисанфа на священника, стверджують нашi джерела.
У серпнi новорукоположений священник за рекомендацiйним листом РПЦвУ спробував вступити для подальшого навчання у духовний виш за кордоном, однак отримав вiдмову.
“У приймальнiй комiсiї абiтурiєнту вказали, що для них є лише один митрополит Київський – глава ПЦУ блаженнiйший владика Епiфанiй. Титул “Київський” у iнших архiєреїв вони не визнають”, – зазначив один зi спiврозмовникiв Правого берега.
Довiдка. Aristotle University – публiчний унiверситет, розташований у м. Салонiки, Грецiя. Це найбiльший унiверситет у Грецiї та один iз найбiльших ВНЗ у Пiвденно-Схiднiй Європi.
Унiверситет був заснований у 1925 роцi та названий на честь давньогрецького фiлософа Арiстотеля, який був уродженцем Салонiк. Унiверситет Арiстотеля пропонує широкий спектр програм бакалаврату, магiстратури та докторського ступеня в рiзних галузях знань, включаючи гуманiтарнi, природничi, соцiальнi, iнженернi науки, медицину та математику. Вiн активно займається дослiдженнями та бере участь у мiжнародних наукових проєктах.
У Салонiках навчються близько 100 тисяч студентiв, велика частина з яких здобуває ступiнь бакалавра, а приблизно 10% студентiв здобувають пiслядипломну освiту. Викладацьку дiяльнiсть здiйснюють понад 2200 осiб, з яких понад 700 викладачiв мають професорське звання.