Всеукраїнський архітектурний конкурс на відновлення Музею Шухевича, зруйнованого росіянами, оголосили у Львові
У Львові обиратимуть найкраще проєктне рішення задля відновлення музею, а також розвитку прилеглої території із формуванням нового рекреаційно-меморіального простору імені Романа Шухевича.
27 лютого Львів оголосив Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на проєктну пропозицію з відновлення Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича, який був зруйнований внаслідок російського обстрілу в ніч на 1 січня, повідомляють у пресслужбі ЛМР.
Реєстрація на участь у конкурсі триватиме до 25 березня.
Головнийо архітектор Львова Антона Коломєйцев переконаний, що завдяки цьому конкурсу вдасться опрацювати усі можливі варіанти відновлення музею Романа Шухевича. Крім того, передбачають, що оновлений музейний простір дасть змогу розширити експозицію та впровадити інклюзивність.
– Ми хочемо подивитися загалом на ареал цього музею для того, щоб територію, яка знаходиться навпроти, де встановлено пам’ятник Романові Шухевичу, опрацювати з точки зору ландшафтів, залучити простір, де знаходиться став, щоб ми могли сформувати невеличкий сквер пам’яті Романа Шухевича. Фактично в таких ландшафтних просторах можна відображати пам’ять про історичні події, можна говорити про етапи життя генерала-хорунжого.
Ми також зібрали всю можливу документацію щодо музею, експозицію, як вона виглядала, важливі елементи, в тому числі криївку, яку ми хочемо відтворити в оригінальному вигляді. Ми хочемо максимально автентики тут зберегти. Зокрема для цього відповідні комунальні підприємства зберегли автентичну цеглу, яку вдалося неушкодженою забрати з місця обстрілу. Тож всі вцілілі елементи будуть використані.
Ми розуміємо, що це місце важливе не лише як архітектурна пам’ятка, а й як пам’ятка історії, де відбувалися важливі історичні події. Тому це місце має залишатися відображенням важливих історичних подій, автентики. Водночас ми маємо сучасними засобами забезпечити інклюзивність простору, маємо дати можливість людям на кріслах колісних побачити експозицією, а також забезпечити належне для музею функціонування систем вентиляції та кондиціонування. Для цього нам потрібно буде опрацювати всю варіативність формування сучасного музею в об’ємах тієї невеличкої вілли, якою вона була до ворожої атаки, – розповів Антон Коломєйцев.
Зареєструватися на конкурс можна з 5 березня і до 17:00 год 25 березня 2024 року за посиланням. Подати конкурсний проєкт можна до 17:00 год 6 травня 2024 року. В травні засідатиме журі, яке оцінюватиме проєкти та визначить переможців конкурсу.
Контактна та довідкова інформація: uau.lmr@gmail.com.
Фото з вільних джерел