Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми відзначають сьогодні на Тернопіллі
Прагнучи достойно заробляти, українці нерідко стають жертвами торговців людьми, часто надовго потрапляють у трудове рабство.
За словами Олександра Буняка, начальника відділу боротьби із злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми ГУНП у Тернопільській області, за 2017-2018 роки оперативники його підрозділу задокументували 5 груп, які займалися відправкою громадян на роботу до Росії, вербували краян для сексуального рабства у Польщі і у борделі Об’єднаних Арабських Еміратів й Туреччини.
– Всі люди, які потрапили в сексуальне рабство чи в трудову експлуатацію, нами направляються до міжнародної організація “Відродження нації”, де їм надається матеріальна, юридична та психологічна допомога. Також направляємо в державну адміністрацію, де їм надають фінансову допомогу та гуманітарні пакети.
Жертвами торгівлі людьми стають не лише дорослі жінки і чоловіки, але й діти. Торгівля людьми є надзвичайно глобальною і прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків і зброї.
Сьогодні в Тернопільській області діє одна обласна і 14 районних програм протидії торгівлі людьми на період до 2020 року. Боротьба з торгівлею людьми має стати одним із пріоритетів діяльності правоохоронної системи, органів державної влади і місцевого самоврядування у сфері захисту прав людини, – переконані як правоохоронці, так і влада й громадські організації.
Україна здебільшого була країною постачання або транзиту жертв торгівлі людьми, проте в сьогоднішніх умовах Україна є також країною призначення з високими ризиками внутрішньої експлуатації. Воєнний конфлікт, який вибухнув в Україні, як і в аналогічних ситуаціях в інших країнах, сприяє поширенню торгівлі людьми в різних її формах.