Все про горілку: як виробляється якісний напій і як правильно вибрати
В Україні горілка давно стала найпоширенішим напоєм. Якісний алкоголь – це гармонійне поєднання спирту, води та певних добавок. Найбільший попит має пшенична горілка, її важливою особливістю є фільтрація, яка дозволяє отримати максимально чистий смак, відрізняючи його від інших напоїв високого класу. Вона має більш м’який смак і має легкий солодкуватий присмак. Цей напій часто п’ють із закусками, які можуть бути гарячими або холодними. Сьогодні можна купити горілку на будь-який смак та бюджет.
Смак сучасної горілки значно відрізняється від її попередніх варіантів. У тому вигляді, в якому ми її знаємо, вона з’явилася в 1936 році разом із встановленням жорсткого стандарту, який встановлював оптимальну 40% міцність напою та повну відсутність домішок. За свою історію цей алкоголь виконував багато ролей: він був не лише ліками, але й символом влади і навіть грошовою одиницею. Сьогодні важко знайти бар, який не пропонує цей універсальний напій. Його також люблять провідні міксологи, які винаходять на його основі нові коктейлі.
Ось ключові особливості виробництва горілки:
- Під час ферментації відбувається перетворення цукру, отриманого з різної сировини, в етиловий спирт.
- Дистиляція — це життєво важлива стадія, під час якої рідина нагрівається, щоб відокремити спирт від води та інших речовин. Для досягнення максимальної чистоти горілку дистилюють кілька разів.
- Після дистиляції горілка фільтрується. Найпоширенішим методом є використання деревного вугілля або кварцового піску. Вони видаляють сторонні речовини та надають алкоголю особливу м’якість.
- Щоб досягти бажаної міцності (зазвичай 40% ABV), спирт розбавляють м’якою водою.
Продукція високої якості повністю очищена і не містить нічого, крім води та етанолу. Її не можна ідентифікувати за географічним походженням, як це було б з коньяком із французького департаменту Шаранта чи шампанським вином із провінції Шампань. У багатьох країнах світу є своя горілка, тому немає універсальної технології виробництва — технології змінюються разом із вмістом спирту відповідно до законів і традицій. Для пом’якшення смаку горілки в неї додають мед, амінокислоти, цукровий сироп (з глюкози або фруктози). Ці добавки здатні змінити смак і характер алкоголю.
Обираючи хорошу горілку, варто враховувати кілька факторів. Почніть з перевірки складу: якісна горілка повинна містити лише воду та алкоголь, без будь-яких штучних добавок. Важливий і виробник — надійні бренди завжди мають хорошу репутацію та суворо дотримуються сучасних технологій виробництва. Перевірте, наскільки прозорий напій: хороша горілка не містить осаду чи інших домішок.