Відійшов у вічність почесний ректор інституту Тернопільщини

20 лютого 2025 року на 84-му році життя відійшов у вічність Вaсиль Пaвліський – Почесний громадянин міста Бережани, науковець, багаторічний ректор Бережанського агротехнічного інституту та заслужений машинобудівник України. Про це повідомили у Бережанській міській раді, пише Наживо.
Вaсиль Михайлович Пaвліський народився 26 травня 1941 року в селі Угринів-Долішній Івано-Франківського району Івано-Франківської області. У 1968 році закінчив Львівський політехнічний інститут, після чого розпочав свою професійну діяльність у сфері освіти та науки.
З 1992 року він очолив Бережанський технікум механізації та електрифікації сільського господарства. Завдяки його зусиллям заклад зазнав значних змін: спочатку був реорганізований у коледж, а у 2000 році отримав статус Бережанського агротехнічного інституту. Протягом багатьох років Павліський очолював цей навчальний заклад, розширюючи його можливості та підвищуючи рівень освіти.
За роки своєї наукової діяльності Василь Павліський здобув ступінь доктора технічних наук, отримав звання професора та став автором 88 наукових праць, серед яких три монографії. Він був дійсним членом Українських академій економічної кібернетики і триботехніки, а також почесним працівником фізичної культури і спорту.
Завдяки ініціативі Павліського було налагоджено міжнародні зв’язки з освітніми установами США, Канади, Австрії, Данії, Німеччини та Швейцарії. Його внесок у розвиток освіти та науки залишив помітний слід у житті багатьох студентів і викладачів.
8 серпня 2002 року рішенням сесії Бережанської міської ради Василю Павліському присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бережани”. Його внесок у розвиток освіти, науки та громадського життя Бережан високо цінували як колеги, так і мешканці міста.
“Щирі співчуття рідним та близьким”, – йдеться у повідомленні міської ради.
Вічна та світла пам’ять Василю Павліському, людині, яка зробила значний внесок у розвиток української освіти та науки.
Читайте також: У Тернополі відкриють меморіальні дошки п’ятьом загиблим пластунам.