Від Коновальця до сучасних воїнів: історія боротьби триває

Традиційно 23 травня в Україні вшановують усіх, хто боровся і бореться за нашу свободу.
Ця дата символічна: саме в травні були вбиті провідні діячі українського визвольного руху — Євген Коновалець, Симон Петлюра та Микола Міхновський. Уперше свято заснувала Організація українських націоналістів ще у 1941 році.
З часом традиція вшанування героїв укорінилася серед українців — як в Україні, так і в діаспорі. Збиралися біля могил борців за незалежність, читали промови, співали гімн та складали присяги.
Особливої сили свято набуло після 2014 року, а нині — під час повномасштабної війни — День Героїв став ще важливішим. Це день пам’яті та вдячності захисникам і захисницям, які тримають нашу країну на фронті.
Україна пам’ятає своїх героїв. І продовжує боротьбу — заради тих, хто віддав життя, і заради тих, хто живе сьогодні.
— Сьогодні, у День Героїв, ми схиляємо голову у хвилині мовчання за всіх, хто поклав своє життя за свободу України. Серед них Михайло ГУДЗЬ Михайло. 43-річний старший лейтенант поліції з Тернопільщини завжди говорив: “Ми переможемо!” — і вірив у це всім серцем.
Він створив свій маленький рай на землі – дім, сад, кохану дружину Ліну і двох синів, Олега та Ростислава. “Дім був його місцем сили,” — згадує дружина. Але коли Батьківщина кликала, Михайло ні хвилини не вагався, — зазначив міський голова Тернополя Сергій Надал.
Крім того, сьогодні також відзначають День морської піхоти України, воїнів, які втілюють справжню мужність, силу, хоробрість та відважність.
З цієї нагоди міський голова звернувся до бойового складу та ветеранів з вітальним словом:
— Низький вам уклін за самовіддану службу, за захист України та боротьбу за свободу. Нехай Господь оберігає вас і ваших рідних! Схиляємо голови перед пам’яттю воїнів, які віддали своє життя за незалежність України. Слава українським морським піхотинцям! — йдеться у дописі.
Основа фото: Армія Inform