Вебкамери «світили» роботу ППО під час ракетної атаки рф на Київ 2 січня – їх заблокувала СБУ
Служба безпеки по «гарячих слiдах» встановила адреси i демонтувала вебкамери, що транслювали роботу ППО та локацiї критичної iнфраструктури Києва пiд час повiтряної атаки рф 2 сiчня.
Мова йде про двi роботизованi онлайн-камери зовнiшнього спостереження, якi були зламанi росiйськими спецслужбами, щоб шпигувати за Силами оборони у столицi.
За даними кiберфахiвцiв СБУ, один iз пристроїв знаходився на балконi багатоквартирного будинку i використовувався мiсцевим ОСББ для монiторингу прибудинкової територiї.
Однак, внаслiдок хакерського зламу агресор отримав вiддалений доступ до управлiння цiєю вебкамерою. Проникнувши до її налаштувань, спецслужби рф змiнювали кут огляду та пiд’єднали її до стрiмiнгової платформи в YouTube.
Таким чином окупанти приховано фiксували всю вiзуальну iнформацiю у дiапазонi роботи камери.
Iнший пристрiй зовнiшнього спостереження заблоковано в одному з житлових комплексiв Києва. Мешканцi використовували його для нагляду за прибудинковим паркiнгом.
Кiберфахiвцi СБУ встановили, що цiєю вебкамерою ворог вiддалено керував для прихованої фiксацiї прилеглої територiї, у тому числi об’єктiв критичної iнфраструктури.
За наявною iнформацiєю, за допомогою цих камер агресор збирав данi для пiдготовки i коригування ударiв по Києву.
За всiма викрити фактами тривають комплекснi заходи для нейтралiзацiї нових спроб ворога вести розвiдувально-пiдривну дiяльнiсть через онлайн-камери.
Загалом з початку повномасштабного вторгнення рф кiберфахiвцi СБУ заблокували роботу близько 10 тис. IР-камер, якi ворог мiг використати для коригування ракетних обстрiлiв по Українi.
СБУ закликає власникiв вуличних вебкамер припинити онлайн-трансляцiї зi своїх пристроїв, а громадян – повiдомляти про виявленi стрiми з таких камер на офiцiйний чат-бот СБУ: t.me/stop_russian_war_bot.
Також Служба безпеки нагадує про заборону на зйомку та оприлюднення вiдео- i фотоматерiалiв щодо дiяльностi Сил оборони, а також наслiдкiв ворожих обстрiлiв.
Публiкацiя таких фото- i вiдеоматерiалiв у мережi «Iнтернет» розцiнюється як коригування ворожого вогню i є злочином, що карається вiдповiдно до закону. Санкцiя статтi 114-2 Кримiнального кодексу України передбачає покарання за такий злочин у видi тюремного строку до 12 рокiв.