Вбили мого сина: голова Тернопільської ОВА отримує дзвінки з погрозами (Відео)
“Ми зараз створили комісію, яка перевіряє по області навчальні заклади, тому що ті навчальні заклади, які хочуть вчитися в офлайні в них повино бути відповідне сховище, сховище, яке має вміщувати певну кількість дітей та педколектив. Не всі на жаль заклади мають такі сховища, -відзначив Володимир Труш, голова Тернопільської ОВА. – Є ситуація по одній громаді на Тернопільщині – є школа, хочуть вчитися офлайн та укриття недостатнє і запропонували перемістити дітей під час тривоги в укриття сусіднього приміщення. Та знову ж таки є десь така риторика – “А нехай держава нам зробить бомбосховища”. Держава воює, закуповує зброю, намагається виплатити усі соціальні гарантії, є громади і вони повинні на себе брати відповідальність. Але можу сказати, що відсотків 90 з тих навчальних закладів, що перевірили, можуть вчитися в офлайні. Є рекомендації військових, є заключення ДСНС, що діти можуть вчитися. По Тернополю запущено, що батьки можуть вирішити, що діти можуть вчитися або ж онлайн, або ж офлайн. Я прихильник офлайн навчання”.
Крім величезного підвалу під освітніми закладами, має бути 3-4 виходи з укриття, має бути врахована пропускна здатність коридорів, дверей і так далі.
“Я точно не хочу відповідати за життя тих дітей, які там будуть навчатися, – наголосив Володимир Труш. – Мені достатньо того, що військовослужбовці, які йдуть з області, і так я маю дзвінків різних і чуть не погроз, що вбили мого сина, вбили мого такого там…Мені достатньо нехай ці діти живуть, для них потрібно створити усі умови, щоб вони повноцінно вчилися”.