Українсько-польська експедиція завершує польові дослідження в Пужниках на Тернопільщині

На території колишнього села Пужники на Тернопільщині добігає кінця спільна українсько-польська експедиція, точніше її польовий етап. Про це повідомив заступник Міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань європейської інтеграції Андрій Наджос у прямому ефірі телемарафону «Єдині новини», пише Міністерство культури та стратегічних комунікацій України.
«Станом на сьогодні, віднайдено останки понад 30 осіб. Ексгумовано більше 20 осіб. Крім того, було виявлено і вилучено досить значну кількість артефактів: ґудзиків, черевиків, монет, хрестиків. Остаточне число можна буде встановити лише після вилучення усіх останків та проведення антропологічних досліджень. Наразі спільна експедиція працює дуже чітко та злагоджено», — зазначив Андрій Наджос.
Очікується, що експедиція (польова частина робіт) завершиться приблизно за два тижні. Наступний крок — це відбір генетичного матеріалу для подальшого порівняльного аналізу ДНК.
За словами Наджоса, сторони дійшли згоди щодо місця перепоховання: останки перепоховають на кладовищі в Пужниках. Окрему увагу приділяють підготовці звітів за результатами ексгумацій. Тривають перемовини про створення єдиного спільного звіту.
«Ця історія може стати новітньою сторінкою у спільному трактуванні минулого. Ми шукаємо те, що нас об’єднує, а не те, що роз’єднує. Наше доброзичливе ставлення мотивує польських партнерів допомагати нам в проведенні пошукових робіт на території Польщі», — наголосив заступник міністра.
Довідка
Із 24 квітня на території колишнього села Пужники, що нині входить до Коропецької громади на Тернопільщині, триває ексгумація останків місцевих мешканців, які загинули у 1945 році під час радянських репресій — дослідження проводиться спільною українсько-польською експедицією. Село, яке остаточно зникло з карти у 1949 році за рішенням радянської влади, нині майже повністю стерте з ландшафту: збереглися лише сільський цвинтар із приблизно 20 могилами, кілька пам’ятних знаків та каплиця на місці зруйнованого костелу.
Читайте також: На Тернопільщині відновлюють Скалатський замок.