Українські науковці винайшли препарат, який ефективно бореться з мишами в блiндажах вiйськових
Вiдео, на яких особистi речi, спальнi мiсця, запаси їжi в блiндажах українських вiйськових кишать мишами, активно поширюються в соцiальних мережах. Такi умови – щоденна реальнiсть наших захисникiв. Є чимало способiв, аби позбутися надокучливих гризунiв. Утiм, усi вони не надто дiєвi та не здатнi комплексно вирiшити проблему. На допомогу українським захисникам прийшли чернiгiвськi науковцi.
«Антимишин» – назва отрути для боротьби з гризунами, яку розробили в Чернiговi фахiвцi Iнституту сiльськогосподарської мiкробiологiї та агропромислового виробництва Нацiональної академiї аграрних наук України, пише Челайн.
«Це мiкробний препарат, що призначений для контролю чисельностi мишеподiбних гризунiв на сiльськогосподарських угiддях i в примiщеннях сiльськогосподарського призначення», – зазначила завiдувачка лабораторiї пробiотикiв Iнституту сiльськогосподарської мiкробiологiї та агропромислового виробництва НААН Наталiя Кравченко.
За словами Кравченко, «Антимишин» заражає мишей тифом: спершу активнiсть гризунiв пiдвищується, але за кiлька дiб вони стають помiтно млявiшi, мало їдять та надалi гинуть унаслiдок крововиливу в шлунково-кишковий тракт.
«Вона є патогенною для мишоподiбних гризунiв, якi поширенi на сiльськогосподарських угiддях: полiвки, хатня миша, миша-крихiтка i ще численний набiр. Вона зумовлює гемологiчнi ураження, тобто крововиливи у шлунково-кишковому трактi гризуна», – уточнила науковиця.
Мiкробiологи зазначають, що, на вiдмiну вiд хiмiчних препаратiв, «Антимишин» безпечний для людей i тварин. Натомiсть для мишей це смертельний мiкробний препарат, що уражає цiлi колонiї.
«Миша принесла i перезаразила всiх iнших мешканцiв, якi є у колонiї, тож не потрiбна додаткова партiя цього препарату», – пiдсумувала Наталiя Кравченко.
Волонтер Сергiй Романчук доставив захисникам iз Першої танкової Сiверської бригади партiю «Антимишину», розробленого чернiгiвськими мiкробiологами. Вiдгук вiд вiйськових, зазначає чоловiк, позитивний.