У Великій Березовиці відкрили Алею пам’яті загиблим захисникам України
На Тернопільщині у Великій Березовиці відкрили Алею пам’яті загиблим захисникам. Її облаштували біля пам’ятника Борцям за волю України. На алеї встановили банери з портретами 34 полеглих воїнів з громади. Про це розповідає Суспільне Тернопіль з посиланням на голову громади Андрія Галайка.
Священники відправили молебень і освятили банери з портретами полеглих.
Історії загиблих героїв
Священник Віктор Здеб через повномасштабне вторгнення Росії в Україну втратив сина.
Отець Віктор розповідає, Василь був офіцером, командував взводом. Він помер у листопаді 2023 року в госпіталі від поранень, завданих російською ракетою.
“Це сталося в часі навчань. Було скупчення військових. Ворожі дрони побачили їх і прилетіла ракета. І дуже багато було поранених і загиблих людей. Ще місяць боролися найкращі лікарі за життя мого сина. Але 1 листопада він помер. Найкращий син. І мій, і всі, хто є тут вшановані — це найкращі сини, найкращі батьки цілої України. Бо вони віддали своє життя за незалежність нашої держави”.
Олександра Руда також прийшла до Алеї вшанувати пам’ять загиблого сина Андрія, який загинув у вересні 2022 року на Харківщині. Каже, син завжди мріяв бути військовим.
До Алеї слави разом з дітьми прийшла Катерина Буцій. Каже, її чоловік Олег був нацгвардійцем. Зі зброєю став на захист України у 2023 році.
“У 2017 році, здобувши вищу освіту, пішов служити строкову службу. Знав, що це його покликання. Він дуже любив зброю. Він любив Україну. Він добре знав історію України, про будь-які події. Міг розказати все до дрібниць. Його відпускали додому у відпустку, а він казав: “Ну як я піду? Тут мої хлопці. Я ще трішечки”. А потім каже: “В кінці року піду у відпустку”. Але так ми його і не бачили. Я пишаюся своїм сином. Він в мене найкращий, найвідважніший, найсміливіший, люблячий. Мої крила”.
До Алеї слави разом з дітьми прийшла Катерина Буцій. Каже, її чоловік Олег був нацгвардійцем. Зі зброєю став на захист України у 2023 році.
“Ми його тримали, але не втримали. Він хотів іти. Він рвався туди. Казав: “Хто, як не ми? Хто, як не я? Якщо ми не підемо туди, то вони прийдуть сюди. Він герой. Найкращий. Один з найкращих”.
Створення меморіалу
Раніше ці банери розмістили у фойє Будинку культури, каже голова Великоберезовицької громади Андрій Галайко.
“Один воїн — кіборг Іван Вітишин, загинув у 2015 році. Всі решта бійців загинули під час повномасштабного вторгнення. Задум створили таку Алею був давно. Ми розмістили банери в Будинку культури, але там мало місця і кількість загиблих збільшувалася й ми не могли всіх розмістити. Тому шукали місце, де можна в центрі громади Великій Березовиці отаку алею розмістити. Ухвалили рішення розмістити Алею біля символічної могили борців за волю й незалежність України, яку наші прадіди становили ще у 1943 році, а потім зруйнували і знищили. У 1991 році наші батьки відновили цю могилу і тут завжди проходять відправи, ми молимося за всіх, хто загинув у боротьбі за Україну. Ну а сьогодні цей наш Пантеон Слави поповнився новими героями”.
Як розповів Андрій Галайко, на облаштування Алеї пам’яті з бюджету громади виділили приблизно 50 тисяч гривень.