У Тернополі запрацює перший в Україні імерсивний мультифункціональний хаб
У Тернополi презентували проєкт «Перший в Українi iмерсивний мультифункцiональний хаб», який покликаний пiдвищити iнклюзивнiсть громадських просторiв та розвивати цифрову освiту серед рiзних категорiй населення. Хаб дiятиме на базi Захiдноукраїнського нацiонального унiверситету.
Проєкт реалiзовує ГО «Освiтньо-аналiтичний центр розвитку громад» у партнерствi з Офiсом Президента України, Мiнiстерством цифрової трансформацiї України, Cisco System, Тернопiльською обласною вiйськовою адмiнiстрацiєю та Захiдноукраїнським нацiональним унiверситетом за пiдтримки ПРООН в Українi та фiнансування Уряду Японiї.
Перший в Українi iмерсивний мультифункцiональний хаб облаштують в Захiдноукраїнському нацiональному унiверситетi згiдно вимог безбар’єрностi. Планується закупити сучасне iмерсивне обладнання – планшети, VR-гарнiтури, голограми та цифровi дошки. Таке обладнання дозволить гостям хабу отримати доступ до обмiну знаннями та матерiалами за сферами iнтересiв у сучасному форматi. Доступ до хабу матимуть усi бажаючi, а працювати в ньому зможуть одночасно 10 вiдвiдувачiв.
«Перша ледi Олена Зеленська ще у 2021 роцi iнiцiювала прийняття Нацiональної стратегiї iз створення безбар’єрного простору в Українi до 2030 року. Тернопiльська область долучалася до реалiзацiї цього проєкту своїми напрацюваннями, розробками та iдеями. Ми стали однiєю з пiлотних областей, в якiй буде створено проєкт iз запровадження безбар’єрних цифрових просторiв. Поняття безбар’єрностi розглядається як фiзична та ментальна доступнiсть кожного громадянина до послуг, якi надають органами державної влади, комунальнi установи та iншi заклади. Створюючи iмерсивний хаб, ми хочемо об’єднати всi нашi зусилля та напрацювання, систематизувати їх та напрацювати стандарти, в яких має розвиватися цифрова безбар’єрнiсть», – зазначив заступник начальника Тернопiльської обласної вiйськової адмiнiстрацiї Вiктор Устенко.
Вiйна призвела до величезних людських втрат, змусила мiльйони людей покинути свої домiвки i спричинила навантаження на економiку та соцiальну iнфраструктуру. Однiєю з основ вiдновлення i вiдбудови України є розвиток соцiальної iнфраструктури, що посилює вiдчуття єдностi, iнклюзивностi, визнання та дотримання прав людини. ПРООН пiдтримує державнi органи та органи громадянського суспiльства у розвитку безбар’єрних просторiв та забезпеченнi доступу до соцiальних послуг для вразливих категорiй населення.
Створення iмерсивного хабу допоможе пiдвищити рiвень iнклюзiї серед населення, зокрема це стосуватиметься соцiально вразливих груп. Серед завдань проєкту –створення робочих мiсць та розвиток серед громадськостi навикiв у сферi цифрової освiти. Це буде можливим завдяки функцiонуванню хабу, який стане мiсцем для появи та розвитку креативних, iнновацiйних та технологiчних iнiцiатив.
«Створення цього хабу є надзвичайно актуальним та є вимогою сьогодення. Наш унiверситет готовий взяти на себе цю вiдповiдальнiсть i допомогти нашому суспiльству вiдповiдати сучасним технологiям. Ми щорiчно впроваджуємо новi освiтнi iнновацiйнi технологiї в навчальному процесi та наукових дослiдженнях. Наша команда викладачiв та студентiв готова працювати над виконанням поставлених завдань проєкту », – коментує ректор Захiдноукраїнського нацiонального унiверситету Оксана Десятнюк.
В рамках проєкту створять мультифункцiональний простiр, який дозволить проводити рiзноплановi заходи – форуми, тренiнги, публiчнi зустрiчi чи виставки. Проведення навчань у сферi iнновацiй пропагуватимуть появу нових iнiцiатив в областi у цьому напрямку, а наукова дiяльнiсть розвивається з врахуванням iнклюзивних потреб.
«Перший в Українi iмерсивний мультифункцiональний хаб» є надзвичайно важливим проєктом для нашої органiзацiї i ми радi, що можемо його реалiзувати за пiдтримки партнерiв. Цей проєкт став яскравим прикладом об’єднання зусиль та ресурсiв громадського сектору, державної та мiсцевої влади, закладiв освiти та мiжнародних партнерiв задля реалiзацiї актуальної для суспiльства iнiцiативи. Наша мета – створити зручний простiр для навчання, який сприятиме соцiальнiй iнклюзiї та розвитку наукової дiяльностi з врахуванням iнклюзивних потреб, що сприятиме поширенню культури безбар’єрностi», – наголосила заступниця керiвника ГО «Освiтньо-аналiтичний центр розвитку громад» Iрина Масло.
Зазначимо, що розвиток мережi центрiв безбар’єрностi сприяє забезпеченню доступу до iнновацiйних, цифрових та технологiчних надбань у сферах освiти, науки та дозвiлля для усього населення України.
Проєкт «Перший в Українi iмерсивний мультифункцiональний хаб» впроваджується ГО «Освiтньо-аналiтичний центр розвитку громад» за пiдтримки проєкту ПРООН «Сприяння безпецi людини в Українi шляхом реагування на багатовимiрну ризу, спричинену вiйною», який фiнансується Урядом Японiї.