У Тернополі з поліцією можна спілкуватися через інтернет
У Тернополі запрацював онлайн-сервіс bezpechne.community, який дає можливість спілкуватися громадянам з поліцією через інтернет.
Як повідомили IA ZIK у коаліції громадських організацій «Тернопільський центр реформ», сервіс дасть можливість спілкуватися з патрульними в режимі онлайн, отримувати відповіді на запитання.
Платформа bezpechne.community має дві складові: «Спитай поліцейського» та «Електронний кабінет дільничного», який ще в процесі розробки. Для того, аби поставити запитання, потрібно обрати відповідне місто, заповнити вже підготовані поля та надіслати на опрацювання адміністратору. Посилання на відповідь прийде на електронну пошту.
Тернопіль – пілотне місто, де користувачі платформи bezpechne.community зможуть спілкуватися з дільничним приватними повідомленнями.
«Люди, які не мають змоги прийти на прийом через фізичний стан, зможуть, таким чином, впливати на роботу поліції в місті або просто краще розуміти її повноваження. Проте, ресурс буде важливим не лише для людей з інвалідністю, а й для тих, хто не хоче витрачати багато часу на біганину до поліції з запитаннями. Спрощена система комунікації дасть змогу почути більшу кількість містян та налагодити зв’язок між поліцією і громадянами», – розповів координатор «Офісу безпеки Тернополя» Володимир Шевченко.
Також на інтерактивній карті можна буде побачити проблемні місця міста.
«За рік роботи такого сервісу в Києві бачимо, що найбільше люди зверталися із проблемами стихійної торгівлі, періодичних порушень правил дорожнього руху на проблемних ділянках доріг, скаржилися на шумні компанії, просили про додатковий патруль. Ми даємо роз’яснення на кожне питання, яке стосується компетенції безпеки у місті, надаємо контакти як до державних, комунальних установ, так і до волонтерських чи громадських організацій. Адже не завжди людина хоче звертатися офіційно», – каже модератор сервісу в Тернополі Ірина Білик.
Правоохоронці наголошують на тому, що сервіс зберігає анонімність.
Начальник патрульної поліції Тернополя Богдан Шевчук під час презентації пообіцяв, що служба оперативно реагуватиме на повідомлення.
«Людина зможе написати дільничному навіть в таких делікатних питаннях, як сімейне насильство, сусід-наркоман, порушення тиші якимось закладом. Ми будемо реагувати на повідомлення про наркотики, розпивання алкоголю, порушення громадського порядку, інші злочини. За потреби, додатково виставлятимемо екіпажі або піші патрулі, особливо в нічний час», – зазначив Шевчук.