У Тернополі почав працювати центр із пошуку безвісти зниклих під час війни
Центр з питань пошуку зниклих безвiсти почав працювати у Тернополi. Його дiяльнiсть зосереджена на узагальненнi даних про зниклих безвiсти за особливих обставин та незаконно затриманих окупантами вiйськових та цивiльних громадян. Фахiвцi збирають iнформацiю про зниклих та передають її у Київ, де залучать до роботи пошуковi групи, Нацполiцiю, СБУ, Головне управлiння розвiдки.
Про це повiдомив пiд час брифiнгу 19 вересня регiональний координатор з питань осiб зниклих безвiсти у Тернопiльськiй областi Петро Гурняк.
До нас звертаються сiм’ї, в яких зникли родичi чи близькi. Ми складаємо таблицю, куди вносимо всi данi людини. А таку iнформацiю треба зiбрати, бо в Українi через вiйну зараз дуже багато зниклих безвiсти. Далi подаємо данi у Київ, де ведуть пошуковi роботи. Там є спецгрупи, якi вносять iнформацiю в базу даних, i, якщо людина знаходиться в полонi, її обмiнюють якнайшвидше, – каже вiн.
Деякi тернополяни починають розшук своїх зниклих родичiв самостiйно за допомогою фейсбуку. Проте голова Тернопiльської вiйськової адмiнiстрацiї Володимир Труш радить звертатися до спецiалiстiв. Вiн пояснює, що iнформацiєю, яку рiднi оприлюднюють у соцiальнi мережi, можуть скористатися шахраї та окупанти.
Якщо звернутися у центр, то пошуком займатимуться спецiалiзованi силовi структури, якi мають можливiсть знаходити людей не тiльки по фото, а, наприклад за номером телефону. Фейсбук – це один зi шляхiв пошуку. Але коли ми подаємо у вiдкритi джерела iнформацiю про вiйськових зниклих безвiсти, нею можуть скористатися нашi вороги. Також iнформацiю, яку залишають у фейсбуцi, можуть використати шахраї, – пояснює вiн.
Люди, якi приїхали з окупованих територiй, можуть також подати вiдповiдну заяву у Тернополi.
Координацiйний центр розташований у примiщеннi “бiлого дому” у Тернополi, прийом громадян з 9.00 до 12.00. Адреса: м. Тернопiль, вул. Грушевського, 8, другий поверх, 218-ий кабiнет.