У Тернополі нагородили лауреатів конкурсу «Золотий фліпчарт» 2025

Четвертого квітня у Тернополі, в приміщенні креативного кластеру «Na Пошті», відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів конкурсу «Золотий фліпчарт» 2025, започаткованого громадською організацією «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» у 2020 році.
Цьогоріч конкурс, який з 2023 року має національний масштаб, відзначив найкращі ініціативи громадського сектору у шести номінаціях: «Проєкт року», «Благодійна організація року», «Молодіжний проєкт року», «Волонтерська ініціатива року», «Молодіжна рада року» та «Громадська організація року».
Захід розпочався з вшанування Героїв, що поклали свої життя за Українську свободу, хвилиною мовчання. Організатор заходу Сергій Волохатий наголосив, що попри війну, громадські організації, волонтери та активісти не лише зберегли, а й посилили свою діяльність, підтримуючи ЗСУ та розвиток громад. За його словами, кількість та якість заявок на цьогорічний конкурс свідчать про зростання активності та ефективності громадського сектору, який став об’єднавчою силою у прагненні до перемоги та відновлення України.
Переможців конкурсу визначали за результатами онлайн-голосування та оцінками експертного журі, до якого входили Олександр Слобожан, Євгенія Кравчук, Богдан Келічавий, Ярослав Юрчишин, Ілля Новіков, Ліля Шира, Роман Полікровський, Юлія Винокур, Ігор Мельничук, Андрій Човган та Марія Юрчак.
У номінації «Проєкт року», що відзначає вагомий внесок у підтримку військових, ВПО та постраждалих від війни у 2024 році, переможців оголосила Оксана Величко з ТМ «Молокія». Вона підкреслила важливість безперервної роботи українських підприємств для майбутнього країни. За результатами онлайн-голосування третє місце посів проєкт зі створення дитячого майданчика у Стебнику Львівської області, друге – Центр підприємництва та психологічної стійкості «Сталеві Магнолії», а перше – Ветеранський центр «Печера Велетнів».
Представниця Ветеранського центру «Печера Велетнів», який посів перше місце в онлайн-голосуванні, сказала:
«Хочу сказати, що зараз таке, знаєте, у мене двоякі відчуття, з однієї сторони дуже тішимося з того, що нас підтримувало так багато людей і дали за нас свої голоси, а з іншої сторони, я дуже боюся, тому що ми поклали на себе величезну відповідальність підтримувати наших операторів. І це я хочу подякувати людям, які нас підтримують, тому що цей проєкт не лише громадської організації, це спільний проєкт громадськості, влади і бізнесу. Тому щиро, щиро дякую.»
За результатами експертного оцінювання перше місце здобув проєкт «Психосоціальна підтримка для внутрішньо переміщених осіб та постраждалого населення Західної та Центральної України», друге – «MicroGreens for Children», третє – Освітня програма “Мрій та Досягай” 2024. Представники проєктів подякували за підтримку та відзначили важливість таких ініціатив для розвитку та стійкості громад.
У номінації «Волонтерська ініціатива року» за результатами онлайн-голосування третє місце отримав проєкт «Постріл помсти», друге – волонтерський проєкт «Книга своїми руками», а перше – «Тепло для військового». Тарас Савчук, засновник мережі «UA News media group», нагороджуючи переможців, наголосив на неоціненній ролі волонтерів у наближенні перемоги:
«Волонтерство це поклик серця. І напевно саме така діяльність не шукає вдячності чи якоїсь винагороди. Саме ці люди змінюють світ на краще і намагаються змінити гігантську країну. І особливо зараз, у такий важкий час, тому дякуємо вам».
Розчуливши зал, представниця волонтерського проєкту «Книга своїми руками», що посів друге місце, розпочала свою промову зі зворушливих слів:
«Насправді на цій сцені мало би стояти дуже багато дітей, дуже багато батьків. І саме головне, мав би стояти наш вчитель… Та він пішов на фронт. Він не просто вчитель, він є художником, дитячим письменником. Коли людина творча, вона буде творити в будь-яких ситуаціях. Пішовши на війну, він на маленьких листочках писав свої вірші.Ми знаємо, що книга, українське слово… Коли на окуповані території приходить москаль, він першим ділом, що він робить – це розпалює наші книжки, знищує нашу літературу. Він бажає знищити нашу пам’ять, хто ми є, звідки»,- сказала володарка другого місця.
За результатами експертного оцінювання перше місце посів проєкт «Постріл Помсти», друге – «Тепло для військового», третє – ГО «ЯМаріуполь.Молодь».
У номінації «Молодіжний проєкт року» Марія Юрчак, засновниця креативного кластеру «Na Пошті», відзначила зростання кількості та якості молодіжних ініціатив. За результатами онлайн-голосування третє місце посів проєкт «Історія твого міста», друге – «Молодіжний фестиваль «FestДрайв»», а перше – «Палітра Добра».
«Ми всі різні, як кожне містечко нашої країни, і допомагаємо не тільки військовій сфері, але й нашим тваринам, будинкам похилого віку, дітям, які залишились без батьків.», – сказала представниця ГО «Палітра Добра.
За результатами експертного оцінювання третє місце отримав проєкт «Підсилення голосів молодих людей», друге – програма менторства 10:11, а перше – «Інклюзивна реабілітація та інтеграція дітей з інвалідністю через рet-терапію: відновлюємось, турбуючись».
Представниця програми менторства 10:11, яка здобула друге місце за експертним оцінюванням, поділилася:
«Ми допомагаємо спершокласникам трішки легше обирати свій шлях, побачити різні фактори свого розвитку та надаємо їм особисту підтримку, тобто особистого ментора. Я впевнена, що кожна людина може мати і потрібно їй те, щоб в неї було надійне плече на шляху, який вона собі обирає.»
У категорії «Благодійна організація року» Юлія Винокур, керівниця телекомпанії «ТV-4», відзначила важливу роль благодійних організацій у підтримці постраждалих від війни. Вона наголосила на людяності, стійкості, оперативності та прозорості як ключових якостях переможців. За результатами онлайн-голосування третє місце посів благодійний фонд «Схід SOS», друге – «Благодійний фонд «Майбутнє будуємо разом»», а перше – «Благодійна Організація «Благодійний Фонд «ЛАЙФ».
Представниця благодійної організації «Благодійний фонд Лайф», яка посіла перше місце в онлайн-голосуванні, зазначила:
«Благодійність – це якраз такий благодійний фонд, благодійна діяльність – це якраз те, за що ми не чекаємо матеріальної нагороди. І колись мене спитали, що б ви робили, за що б вам не платили гроші. Працюючи засновником і організатором благодійного фонду, я розумію, що це я буду робити, навіть якщо мені ніхто ніколи не скаже дякую. Тому що я відчуваю у цьому потребу.»
За результатами експертного оцінювання третє місце посів БО «Оффроуд Волонтери», друге – БФ «РОКАДА», а перше – Благодійна організація «Благодійний фонд «Майбутнє будуємо разом». Представники фондів подякували за визнання та підтримку їхньої діяльності.
У номінації «Молодіжна рада року» Андрій Човган з Тернопільської ОДА відзначив важливість активної молоді у волонтерських та інших ініціативах для перемоги. За результатами онлайн-голосування третє місце посіла Молодіжна рада при Спаській сільській раді, друге – Молодіжна рада Отинівської селищної ради, а перше – Молодіжна рада при Добромильській міській раді. За результатами експертного оцінювання третє місце виборола Молодіжна рада “Майбутнє Славутича”, друге – Молодіжна рада при Спаській сільській раді, а перше – Молодіжний Конгрес Зборівської громади.
У номінації «Громадська організація року» за результатами онлайн-голосування третє місце посіла ГО «Молодіжний центр «РУХ», друге – Громадська спілка «Українська академія медіації», а перше – ГО «Ідея для майбутнього». За результатами експертного оцінювання третє місце виборола ГО «GoGlobal», друге – ГО «Платформа розвитку міста», а перше – ГО «Об’єднання дружин захисників України «Дружина Воїна».
Під час заходу Сергій Волохатий вручив подяки партнерам конкурсу, серед яких Тернопільська ОДА, креативний кластер «На Пошті», ТМ «Молокія», «UA News media group» та телекомпанія «TV-4».
Нагородження супроводжувалося щирими емоціями, подяками та розумінням важливості кожної ініціативи. Організатори висловили вдячність усім, хто підтримує громадські та волонтерські проєкти, адже саме завдяки таким ініціативам наближається спільна перемога України.