У річці Дністер поповнили популяцію зникаючого виду риб
У Дністер запустили 2 тисячі мальків зникаючої риби
Нещодавно у водойму випустили 2 тисячі мальків стерляді прісноводної.
Зариблення відбувалося у селі Дорошівці на Чернівеччині, що знаходиться на правому березі Дністра, поруч з Тернопільською областю.
Цей вид риб охороняється Червоною книгою України, а також Бернською та Боннською конвенціями.
“Таке штучне розведення стерляді важливе, адже через будівництво і роботу гідроелектростанцій на Дністрі популяції втратили можливість до міграції, обміну генетичним матеріалом і загалом підтримки гомеостазу”, – повідомили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.
Мальки, яких запустили у Дністер, були вирощені на базі фермерського господарства “Ішхан”. Співробітники Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету з природних умов вилучили плідники стерляді прісноводної – згідно з програмою науково-дослідних робіт “Науково-біологічне обґрунтування здійснення штучного розведення стерляді дністровської популяції”.
Довідково. Стерлядь прісноводна належить до риб родини Осетрових. Раніше була поширена у притоках та великих річках України і була об’єктом промислового рибальства. Інтенсивний вилов цього виду риб призвів до зменшення географії його ареалу та різкого скорочення популяцій.
В Україні популяції стерляді у невеликій кількості залишились в пониззі Дунаю, в басейні Середнього та Верхнього Дністра та дуже рідко зустрічаються в басейні Дніпра.