У Маріуполі російські окупанти поширюють фейки для дискредитації української влади та ЗСУ
Вiйськовi росiї у Марiуполi поширюють фейки для стимулювання антиукраїнських настроїв та формування громадської думки про вiдмову вiд евакуацiї.
Про це розповiв радник мера Марiуполя Петро Андрющенко.
Основний фейк стосується того, що всi пенсiї та соцiальнi виплати, що надiйшли або зберiгаються на банкiвських картках марiупольцiв, будуть направленi на користь ЗСУ, якщо їх термiново не зняти з рахунку.
Як зазначає Андрющенко, всi грошi на банкiвських рахунках українських громадян зберiгаються i не перераховуються без їхньої особистої згоди нi на ЗСУ, нi на що iнше. Право власностi українцiв безумовне та захищене державою.
Ще один фейк, який розповсюджують окупанти, про те, що всi, хто залишається в мiстi, є злочинцями i пiдлягають арешту при перетинi блок-посту на неокуповану частину України.
“Люди, якi опинилися на тимчасово окупованiй територiї, громадяни України не переслiдуються за законом i головне – ми боремося щодня за загальну евакуацiю для всiх марiупольцiв. А наш великий будинок Україна чекає на кожного з лагiдними обiймами. Крiм того, для кожного марiупольця окремо працює вже 4 мунiципальнi центри “Ямарiуполь” для надання всього спектра допомоги та адаптацiї при тимчасовiй евакуацiї”, – пише радник мера Марiуполя.
Також вiйськовi росiї поширюють чутки, що всiх чоловiкiв одразу мобiлiзують до української армiї при перетинi блок-посту на неокупованiй частинi України.
За словами Андрющенка, нiхто не вручає повiстки у пунктах перетину лiнiї та навiть пiд час постановки на вiйськовий облiк. Бiльше того, навiть за бажанням на сьогоднi не беруть у ЗСУ людей з Марiуполя, якщо вони ранiше не проходили вiйськову службу.
Нагадаємо, ранiше працiвники Центру протидiї дезiнформацiї при РНБО України знайшли у соцмережах окупантiв посiбник для створення фейкiв проти України.
У статтi радять, як дезiнформувати людей та пояснюють той чи iнший прийом, посилаючись на знання “української психологiї”. Серед запропонованих прийомiв були такi.
Фейк має бути банальним. Щоб впливати на широкi верстви суспiльства, не потрiбно вигадувати нiчого надприродного.
Найкраще додати навiть трохи абсурду – “Нацiоналiсти в Українi розпинають росiйських дiтей”.
Фейк повинен мати у собi сильний меседж i залишати простiр для своїх фантазiй – Мер – росiйський шпигун.
Фейк має враховувати мiсцевi особливостi. Вiрогiдностi йому надає прив’язка до мiсцевостi – “У селi Iванiвка росiйськi танки”.
Багаторазове повторення. Написане трьома людьми у чатi вже стає iстиною. А якщо додати сакральне “Влада всiм бреше!”, то цей фейк не спростує жодного аргументу.
Наприкiнцi путiвника мiститься чiткий заклик окупантам створювати фейки та поширювати у соцмережах України.