Тернополем ходить особливий вертеп (Фото)
Майже півтора десятка учасників цього різдвяного вертепу несуть тернополянам звістку про народження Спасителя з особливою радістю. Більшість із них — люди з ментальною неповносправністю, що є членами громадської організації «Лярш-Тернопіль».
Втім, незважаючи на інвалідність, ці актори майстерно виконують ролі, і доносять до глядачів велич одного з найбільших християнських свят.
Ідея організувати вертеп виникла у самих хлопців і дівчат під час однієї із зустрічей. Втілити задум у життя їм допомогла співачка, вокалістка гурту «Фіра» Ірина Музика, яка тривалий час товаришує з учасниками спільноти.
— Того зимового дня ми разом співали, колядували, обговорювали народні традиції. Леонтій Мельник згадав, що в дитинстві у вертепі йому довелося бути Жидом. Слово за словом — і наші друзі заявили про бажання зіграти у вертепному дійстві, — розповідає співачка.
Невдовзі після тієї розмови Ірина почала роботу над сценарієм. Робота видалася нелегкою й тривала два тижні, адже ролі довелося адаптувати для людей з інвалідністю — хтось із приятелів «Лярш-Тернопіль» має проблеми з опорно-руховим апаратом, у когось складнощі із запам’ятовуванням текстів чи дикцією.
Проте приготування до різдвяного вертепу хлопці й дівчата розпочали з неабияким ентузіазмом. Вони самостійно обрали собі ролі, долучилися й до створення костюмованих образів своїх персонажів. Окрім цього, до свята створили невеличку рукотворну шопку, звалявши з вовни Пресвяту Родину.
А коли світ звеселила новина про появу Божої дитини, молодь представила вертеп тернополянам. Дебютували перед парафіянам церкви Матері Божої Неустанної Помочі. Автентичну коляду заспівала й Ірина Музика. Люди щиро вітали вертеп, дякували їм за гру та старання — і така реакція неабияк розчулила і надихнула учасників громадської організації «Лярш-Тернопіль».
— Хлопці і дівчата дуже втішені таким успіхом, він надихнув їх на нові заходи, постановки, п’єси. Тож було би добре, якби з учасниками організації погодилися попрацювати спеціалісти з театральних студій чи гуртків, — каже Ірина Музика. — Адже цим особливим людям, які дарують усім навколо свою безумовну любов, чуйність і щирість, надзвичайно потрібне спілкування, можливість самореалізуватися, соціальна адаптація.
Фото з архіву “Лярш-Тернопіль”