Тернопільським водіям дозволять більше пити за кермом?
За даними Управління з безпеки дорожнього руху МВС, щодня в Україні ловлять більше сотні водіїв у стані алкогольного сп’яніння. Найчастіше вони стають учасниками та винуватцями ДТП, – повідомляє TeNews.
Саме тому у Верховній Раді приготували новий пакет пропозицій, які допоможуть боротися з пиятикою за кермом серед українських водіїв.
Відповідно, пропонуються такі зміни:
Ввести градацію санкцій в залежності від ступеня сп’яніння, щоб людина з вмістом алкоголю в крові 2,50 проміле несла жорсткіше покарання, ніж водій, у якого виявили, до прикладу, 0,3 проміле.
Підняти алкогольний поріг. Любителі пива втішаться, адже він зросте від 0,2 до 0,5 проміле.
Щоправда, це стосуватиметься лише досвідчених водіїв. Медики підтверджують, що людина, яка має великий досвід водіння, менш схильна до впливу алкоголю, коли перебуває за кермом. А якщо у вас менше ніж 2 роки стажу, норма залишається такою, як і була раніше. Експерти ж уважають, що таке “підняття” буде провокувати водіїв сідати за кермо в стані алкогольного сп’яніння.
Дозволити раптові перевірки. На думку авторів напрацювань, поліції необхідно дати право на випадкові перевірки за принципом “коли завгодно та де завгодно”. І стимулювати поліцейських до таких перевірок. До прикладу, патрулі можуть працювати біля закладів харчування та перевіряти водіїв.
Карати страховкою. Пропонується запровадити практику передачі інформації про порушення ПДР страховим компаніям. Чим частіше водій порушує правила, тим дорожчою для нього має бути страховка, оскільки така людина є об’єктом ризику.
Відповідно, на перший погляд, пити за кермом можна більше, але це й обійдеться суттєво дорожче.