Тернопільський обласний краєзнавчий музей є одним з найкращих в Україні! – голова облради Михайло Головко
Тернопільський обласний краєзнавчий музей відзначає 110-річчя з часу заснування.
30 травня Тернопiльський обласний краєзнавчий музей вiдзначив 110-ту рiчницю вiд дня заснування. З цiєї нагоди у закладi окрiм урочистостей провели екскурсiї виставковими проектами та музейною експозицiєю, а також цiкавi майстер-класи.
Мистецька iмпреза з цiєї нагоди зiбрала сьогоднi тих, хто вивчає, дослiджує, цiнує i захоплюється культурною та iсторичною спадщиною українського народу.
– Наш краєзнавчий музей – один з найкращих в Українi! Це нацiональна скарбниця, яка зберiгає безцiннi колекцiї експонатiв. Тут працюють люди, якi присвятили своє життя розвитку музейної справи, дбайливо зберiгають, примножують i вiдкривають це багатство свiту. Дякую колективу музею за те, що своєю щоденною працею ви прокладаєте мости мiж минулим, сьогоденням та майбутнiм, виховуєте почуття прекрасного, повагу до народних традицiй, iсторiї, культури, любов до нацiонального мистецтва, – сказав на святкуваннi голова Тернопiльської обласної ради Михайло Головко.
Загалом Українському народу є чим пишатися i чим здивувати свiт! Сьогоднi вiд музейникiв також залежить те, якою постане Україна пiсля вiйни i якими виростуть наступнi поколiння українцiв.
– Бажаю Тернопiльському обласному краєзнавчому музею невпинного розвитку та процвiтання, цiкавих проектiв, унiкальних експонатiв та вдячних вiдвiдувачiв. Зберiгаємо, шануємо, примножуємо – тому перемагаємо! – резюмував очiльник областi.
Довiдково: Тернопiльський обласний краєзнавчий музей заснований у 1913 роцi. Офiцiйно вiдкритий 13 квiтня 1913 року як Музей Подiльський Товариства «Народної школи» (засновник — польський географ Станiслав Сроковський, який також уклав путiвник по музею. Вже тодi у фондах музею налiчувалося майже 10 тис. експонатiв. 3 травня 1932 року в Тернополi почав дiяти Подiльський музей при Кружку «Рiдної школи», чия iсторiя тiсно пов’язана з iменем професора Тернопiльської гiмназiї «Рiдна школа» Якима Яреми. Станом на 1936 рiк його музейна колекцiя налiчувала 2340 експонати, що були розмiщенi у 10-ти вiддiлах. Обидва вищевказанi музейнi заклади проiснували в Тернополi до часу вступу у мiсто червоної армiї 17 вересня 1939 р. У перiод змiни влади Подiльський музей товариства «Народна школа» був майже повнiстю пограбований, зникла також частина експонатiв Подiльського музею при Кружку «Рiдна школа».
Бiльше дiзнатися про музей можна на Вiкiпедiї.