Тернопільські правоохоронці розповіли як треба ховати цінності, щоб їх не знайшли квартирні злодії
Найбільше крадіжок в багатоповерхівках і приватних будинках поліцейські фіксують на свята. Саме тому напередодні Нового року правоохоронці вирішили поділитися на сайті головного управління Національної поліції в області порадами, як убезпечити житло від візиту непроханих гостей.
Збираєтеся на свята з’їздити до батьків чи провести вихідні у горах? Менше про це говоріть. Не анонсуйте своєї поїздки у соціальних мережах. Таким чином зменшити ризики потрапити у список жертв домушників.
Як свідчить практика, у зоні ризику ті, хто живе на першому чи верхньому поверхах, в кого ненадійні вхідні двері та замки. Приманкою для квартирників служить і заповнена кореспонденцію поштова скринька. Оперативники радять: перед поїздкою попросіть сусідів забирати газети, листи, квитанції, а ще — приглядати за вашим помешканням та у випадку підозрілих рухів біля дверей чи вікон телефонувати на „102”.
Пам’ятайте, кватирки, вікна, балконні двері на час від’їзду повинні бути закриті. Адже пластикові віконні конструкції, які встановлені майже у всіх квартирах, відкрити дуже легко. Якщо на вікнах встановлені металеві решітки – це зменшує ризики стати жертвою крадіїв.
Є така категорія людей, котрі надійнішого сховку для ключів від помешкання аніж килимок, не знають. Категорично заборонено ховати ключі від дверей в якісь схованки, навіть якщо виходите ненадовго. Злодій обов’язково загляне під килимок, за дверні рами, у квіткові горщики, ящики з лічильниками.
Ховайте цінності не в одній, а в кількох схованках і не тримайте велику суму грошей в одному місці.
Ідеальний варіант квартирної безпеки на свята – це звернення до спеціалізованих охоронним компаній, які візьмуть на себе відповідальність за збереження вашого майна.