Тернопільські правоохоронці оприлюднили схему “заробітку” кишенькових злодіїв
Мешканка Тернополя втратила п’ять тисяч гривень, проте ще деякий час навіть не підозрювала, що стала жертвою крадіїв. Про це повідомляють на сайті Національної поліції України.
Зі слів тернополянки, під час проїзду в автобусі, крадій непомітно витяг гаманець в якому знаходилося більше 5 тисяч гривень. Зникнення готівки жінка виявила вже згодом, коли виникла потреба в коштах. Про злочин вона повідомила правоохоронців.
Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 185 ККУ.
Правоохоронці розповідають, що найпоширенішими місцями скоєння кишенькових злочинів – громадський транспорт або його зупинки, магазини та ринки.
Як правило, предметом крадіжок є телефони, гаманці з грошима та особисті речі потерпілих. Викрадене майно, крадії реалізовують випадковим перехожим в ломбарди за заниженою ціною, аби якомога швидше виручити готівку.
Зазвичай, злодії уважно спостерігають за ймовірними жертвами, звертаючи увагу, куди і що вони поклали, аби потім без труднощів вчинити протиправне.
Найбільша частина кишенькових крадіжок відбувається в громадському транспорті. Велику роль відіграє кількість пасажирів та час в яких здійснюється проїзд. Постійний рух громадського транспорту дає можливість кишеньковим злодіям швидко зникнути.
Заходячи у переповнену маршрутку, пам’ятайте – це найнебезпечніший момент втратити майно. Саме під час заходу до транспорту крадіям легше за все обікрасти жертву. Цей прийом професійні злодії називають “підсадом”.
У такому випадку діють два виконавці. Один із них стоїть попереду пасажира для того, щоби затримати його. У цей момент інший крадій підштовхує жертву, ніби кваплячи швидше лізти в салон. Після цього витягає гаманець й одразу передає напарнику попереду. Навіть усвідомивши втрату, пасажир не зуміє зрозуміти, хто саме вкрав гаманець.