ТЦП повідомляють: приймати на роботу чи зараховувати на навчання громадянина можна лише після підтвердження наявності в нього військовому обліку
За працівника без військового квитка - штраф. Роз'яснення ТЦК
Пiдприємствам, що не повiдомили ТЦК та СП про прийняття на роботу нових працiвникiв, загрожують штрафи.
Приймати на роботу чи зараховувати на навчання громадянина можна лише пiсля пiдтвердження того, що вiн перебуває на вiйськовому облiку, пояснює начальник сектору комплектування Київського мiського ТЦК та СП полковник Олександр Коновалов для АрмiяIнформ.
Не став на вiйськовий облiк – нема роботи
Державнi органи, пiдприємства, установи та органiзацiї, заклади освiти, заклади охорони здоров’я ведуть персональний облiк призовникiв i вiйськовозобов’язаних за мiсцем їх роботи чи навчання. Персональний облiк призовникiв i вiйськовозобов’язаних передбачає облiк вiдомостей щодо призовникiв i вiйськовозобов’язаних за мiсцем їхньої роботи або навчання та покладається на керiвникiв пiдприємств, установ, органiзацiй, закладiв освiти, закладiв охорони здоров’я незалежно вiд пiдпорядкування та форм власностi.
Роботодавець перед тим, як прийняти на роботу працiвника, вiдповiдно до положення, яке набрало законної сили, зобов’язаний перевiрити, чи кандидат на ту чи iншу посаду перебуває на вiйськовому облiку, де саме i чи є данi актуальними.
“Якщо кандидат на посаду не дає iнформацiю про свiй вiйськовий облiк, роботодавець не має права прийняти такого працiвника на роботу, оскiльки прийняття на роботу буде суперечити постановi Кабмiну”, — пояснює офiцер.
У постановi Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.12.2022 № 1487 «Про порядок органiзацiї та ведення вiйськового облiку призовникiв, вiйськовозобов’язаних та резервiстiв» також прописано, що державнi органи, органи мiсцевого самоврядування, пiдприємства, установи та органiзацiї, заклади освiти, заклади охорони здоров’я повиннi доводити правила вiйськового облiку до громадян пiд особистий пiдпис при прийняттi на роботу (навчання). А також протягом 7 днiв пiсля прийняття на роботу, навчання або звiльнення, завершення навчання повiдомляти ТЦК про змiну облiкових даних призовникiв, вiйськовозобов’язаних та резервiстiв.
Які штрафи за працевлаштування військовозобов’язаного без обліку?
Відповідальність за порушення передбачена статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію тягне за собою накладення штрафу на громадян від 100 (1700 грн) до 200 (3400 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Для посадових осіб — від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 5100 грн). Повторне вчинення порушення протягом року, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5100 до 8500 грн), пояснює полковник Олександр Коновалов.
Без обліку не станеш і на біржу
Окремо офіцер розповів, що центри зайнятості також не надаватимуть статус безробітного людині, яка підпадає під мобілізацію, але не має військово-облікового документа.
Вимоги регламентуються Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2018 року № 792 (зі змінами).
“Відповідно до 17-го пункту 792-ї Постанови Кабміну визначено, що для надання статусу безробітного особа надає документи, одним з яких є військово-обліковий документ. Центр зайнятості не здійснює перевірку наявності відмітки про перебування чи неперебування на військовому обліку громадянина”, – наголосив полковник Олександр Коновалов.