Судитимуть злочинну групу з Тернопільщини за перевезення ухилянтів за кордон
Позбавлення волi вiд семи до дев’яти рокiв з конфiскацiєю майна загрожує жителям краю, якi у складi органiзованої злочинної групи допомагали мешканцям Тернополя та областi виїжджати за межi України.
Органiзатори незаконних заробiткiв – жителi Тернопiльської областi, якi мали лiцензiї «Укртрансбезпеки» на здiйснення вантажних та пасажирських перевезень у Польщу, Чехiю й Нiмеччину. Заробляти на вiйськовозобов’язаних та допомагати їм виїжджати за кордон члени злочинного угруповання почали ще на початку червня. Чоловiкiв вписували в документи другими водiями.
За словами Олександра Буняка, начальника мiграцiйної полiцiї Тернопiльщини, цiна за наданi послуги коливалася вiд 300 доларiв США до 3 тисяч. За пiв року “пiдприємцi” внесли в електронну систему «Шлях» понад 300 чоловiкiв, якi пiдпадали пiд мобiлiзацiю.
Впродовж кiлькох мiсяцiв оперативники мiграцiйної полiцiї спiльно зi слiдчими ГУНП та прикордонними пiдроздiлами документували незаконну дiяльнiсть заробiтчан, а спецоперацiю з затримання провели ще 22 листопада. В Угриновi зупинили 5 мiкроавтобусiв, а у Равi-Руськiй – 2. Даним транспортом за кордон мали виїхати семеро чоловiкiв.
Двох “бiзнесменiв” заарештували з правом внесення застави, їхнiй спiльницi суд обрав домашнiй арешт у нiчний час. Їм оголосили пiдозру вiдповiдно до частини 3 статтi 332 (незаконне переправлення осiб через державний кордон України, вчиненi органiзованою групою або з корисливих мотивiв).
Оголосили пiдозру 31 сiчня i четвертому спiвучаснику. Вирiшується питання про обрання йому запобiжного заходу.
Як каже Рустам Гикавчук, начальник вiддiлу слiдчого управлiння, у ходi розслiдування двом пiдозрюваним, якi мали доступ та право самостiйно вносити iнформацiю про водiїв до автоматизованої системи “Шлях”, окрiм органiзацiї незаконного перетину через Державний кордон України додатково iнкримiнували частину 3 статтi 362 Кримiнального кодексу України (несанкцiонованi дiї з iнформацiєю, яка обробляється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберiгається на носiях такої iнформацiї, вчиненi особою, яка має право доступу до неї). Санкцiя статтi передбачає позбавлення волi вiд 3 до 6 рокiв.