Соціальне таксі в Києві: особливості послуги для дітей та людей з інвалідністю
Для дітей та людей з інвалідністю в Києві планується запустити соціальне таксі. Після збору та підготовки всіх документів можна буде скористатися цією послугою, а кошти виділять із місцевого бюджету.
Є кілька способів викликати таксі у Києві недорого – телефоном, у застосунку на смартфоні або через онлайн форму на офіційному сайті транспортної компанії. Все більшим попитом користується мобільний додаток, тому що це швидко та зручно. Усі подробиці та нюанси можна дізнатися у диспетчера.
Соціальне таксі для інвалідів: у чому особливості?
Головне призначення соціального таксі – це перевезення інвалідів у комфортному автомобілі, який обладнаний усіма необхідними пристосуваннями та спеціальним обладнанням.
Водій швидко та безпечно доставить маломобільних громадян до соціальних, медичних, культурних закладів. Проїзд для дітей та дорослих з інвалідністю безкоштовний.
У Києві цільова програма таксі для інвалідів була розроблена ще 2018 року. Згідно з програмою, передбачено безкоштовний проїзд інвалідам та іншим пільговим категоріям. Спочатку в Києві це пілотний проєкт для дітей-інвалідів, який буде розширено за умови успішної реалізації.
За попередніми розрахунками приблизно 170 дітей зможуть скористатися цією послугою. Це особи з ментальними та руховими порушеннями, через які вони не можуть самостійно пересуватися в громадському транспорті.
Попит на такі послуги постійно зростає, причому не тільки в столиці, а й інших містах України. Наприклад, за посиланням https://taxi838.ua/ua/poltava/ можна дізнатися детальніше особливості перевезення пасажирів у Полтаві, тарифи, способи оформлення та ін.
Крім соціального таксі, по всій Україні запустили мобільний додаток для людей з обмеженими можливостями. За необхідності вони можуть легко та швидко викликати різні екстрені служби. Додаток працює на Андроїд.
Соціальне таксі: як користуватися послугою?
Скористатися послугою соціального таксі в Києві можуть кияни з інвалідністю, які стоять на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення. Є деякі обмеження щодо кількості поїздок.
Наприклад, це може бути 4 поїздки на місяць для людей зі злоякісними утвореннями та дітей на інвалідних кріслах. Це безлімітні поїздки для дітей із діагнозом ДЦП та онкологічними захворюваннями.
Замовляти таксі слід заздалегідь, оскільки черга досить велика. Залишити заявку можна за телефоном, який вказано на сайті транспортної компанії, де є послуга соціального таксі.
Варто заздалегідь ознайомитися з графіком роботи таксі для інвалідів. Воно працює в будні дні, крім вихідних та свят. Але можуть бути й винятки, про які слід дізнатися докладніше на сайті або телефоном у оператора.
На офіційному веб-сайті Київської міської ради є детальна інформація про особливості надання послуг соціального таксі.