Що таке кібергрумінг і як захистити від нього дітей?
Поліцейські Тернопільщини зауважують, що останнім часом фіксують чимало випадків, коли шахраї маніпулюють дітьми, використовуючи для цього соцмережі. Вони встановлюють довірливі стосунки з дітьми для шантажу, залякування або вчинення насильства. Це і є кібергрумінг. Як захистити від нього дітей — правоохоронці дали кілька порад.
Найперше поліцейські рекомендують захистити особисті дані дитини. Треба роз’яснити ризики поширення персональної інформації та наскільки важливо обережно ставитися до онлайн-знайомств.
«Варто налаштувати приватність облікових записів. Допоможіть дитині встановити конфіденційність профілів у соцмережах і контролювати підписників. Подбайте про цифрову репутацію. Поясніть, як онлайн-дії можуть впливати на реальне життя. Налаштуйте захист облікових записів. Використовуйте двофакторну автентифікацію та складні паролі. Також використовувати лише перевірені платформи для навчання. Орієнтуйтесь на рекомендовані вчителями ресурси», – написали на сторінці Патрульної поліції області.
Правоохоронці наголошують, що кібербезпека — це спільна відповідальність і дорослих, і дітей.
Раніше ми писали про смертельний флешмоб у соцмережах.