Шахраї видурили у тернополянки 180000 гривень
Аферисти видурили чималі гроші у тернополянки.
Потерпіла розповіла, що через мережу Інтернет купувала медичні препарати на лікування. Згодом до неї зателефонував незнайомець, який назвався співробітником Департаменту соціального захисту. Він повідомив, що фірму, де вона купувала препарати підозрюють у шахрайських діях та запевнив, що тернополянка зможе повернути кошти за неефективні ліки.
Аферист озвучив умови повернення грошей: оформлення медстрахівки та інших документів, сплата пені та судовий збір. Пенсіонерка перерахувала на невідомі банківські рахунки майже 180 000 гривень.
Коли ж заявниця намагалася зв’язатися з додзвонювачем, його телефон був вимкнений. Жінка зрозуміла, що її обудрили.
Відомості про подію слідчі внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України.
Правоохоронці звертаються до мешканців області з проханням не купувати медпрепарати у неперевірених продавців. Виробництво і продаж лікарських засобів підлягає обов’язковому ліцензуванню, а усі аптечні заклади працюють з дозволу та під пильним наглядом держави. Єдиний спосіб, у який аптеки можуть використовувати інтернет – мати сайт своєї установи, з інформацією про медичних виробів та іншої продукції, що дозволена до продажу в аптеках, та ціни на них.
Не довіряйте невідомим, які телефонують до вас та пропонують допомогу, чи послуги за які слід платити: виграш авто, повернення грошей за неякісний товар, бонусні кошти на мобільний зв’язок, продовження дії мобільного номера чи банківської картки, тощо.
Зловмисники щодня придумують нові способи афер з метою незаконно збагатитися за чужий рахунок, тож будьте обачні і не поспішайте переводити кудись власні гроші чи повідомляти особисті дані!