Щоб конкурувати на ринку праці, нам потрібні фахівці робітничих професій, – Степан Барна під час І обласного Форуму профосвіти (Фото)
Професійно-технічна освіта – це достатньо серйозна складова з точки зору розвитку майбутнього нашої держави. А тому Форум профосвіти – чудовий майданчик для налагодження співпраці між бізнесом і навчальними закладами. На цьому акцентував увагу голова Тернопільської ОДА Степан Барна під час Першого обласного форуму професійної освіти «Освіта. Професія. Кар’єра», який відбувся 29 травня у ТРЦ «Подоляни».
Участь у форумі взяли представники влади і бізнесу, підприємці, керівники громадських організацій, викладачі освітніх закладів і студенти. Загалом на заході представили 23 заклади професійної освіти області. Крім представлення потенціалу закладів, їхньої спеціалізації, напрямів навчання і вмінь, учасники форуму взяли участь у дискусійних панелях, на яких обговорили професійну освіту у контексті соціально-економічного розвитку регіону, а також трансформацію професійної освіти у сучасному європейському просторі.
«Сьогодні ми стикнулися з проблемою, коли відкриваються підприємства, але немає фахівців, які б на них працювали. Саме тому ми працюємо над тим, щоб зробити професійно-технічну освіту сучасною та адаптованою до потреб і вимог часу. І найважливіше, що, забезпечивши якісні знання, фахові працівники матимуть можливість для самореалізації та розвитку в нашому краї, адже професійний працівник – рівнозначне високооплачуваний працівник», – наголосив Степан Барна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Наукові пікніки» проведуть ще у кількох районах Тернопільщини
Утім для того, щоб професійна освіта в області працювала, а випускники мали перспективу, потрібно підтримувати підготовку кадрів. Саме тому сьогодні в області основне завдання – це її модернізація шляхом діяльності сучасних навчально-практичних центрів за галузевим спрямуванням, а також впровадження проектів державно-приватного партнерства.
«У 2017 році ми спрямували 2 млн 330 тис. грн на відкриття двох навчально-практичних центрів «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» у Чортківському ВПУ та «Швачка. Кравець. Закрійник» у Кременецькому професійному ліцеї. За кошти інвесторів НПЦ з вивчення будівельних технологій фірми «Снєжка-Україна» відкрили навчальну лабораторію для малярів на базі Тернопільського ВПУ №4 ім. М. Паращука. Адже ми розуміємо: щоб сьогодні конкурувати на ринку праці, нам потрібні фахівці робітничих професій. У такому випадку випускники закладів професійної освіти зможуть працювати вдома та не шукати заробітків за кордоном», – підсумував очільник області.