“Самостійно видалили і викинули кліща”: на Тернопільщині зареєстрували два випадки хвороби Лайма
Днями в області за первинними терміновими повідомленнями зареєстровано два випадки хвороби Лайма у жителів Кременецького та Борщівського районів.
Провівши епідрозслідування встановлено, що постраждалі відмічали факт присмоктування кліща в червні – липні місяці, видалення здійснили самостійно, кліща викинули, а за медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів з цього приводу не звертались і, відповідно, профілактичної антибіотикотерапії не отримували. Як наслідок, в місці укусу з’явилась еритема – це червона пляма або папула, кільцеподібної форми з просвітленням у центрі та чітко відмежованими контурами, яка швидко збільшується в діаметрі. Про це йдеться в повідомленні ДУ “Тернопільський ОЛЦ МОЗ України”.
Клінічна картина хвороби Лайма є досить різноманітною і проявляється ураженням шкіри, нервової системи, опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи, органа зору, характеризується рецидивуючими проявами та хронічним перебігом, можливою інвалідизацією. Відмінності обумовлені видом збудника, що викликав захворювання.
Враховуючи, що хвороба Лайма може перебігати без утворення еритеми (близько 30% випадків) – видимої патогномонічної ознаки, то підтвердження діагнозу можливе лише за допомогою лабораторних методів дослідження.
Додамо, в лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «ТОЛЦ МОЗУ», за адресою, м.Тернопіль, вул. Федьковича, 13, контактний телефон: 25-04-27, проводяться дослідження іксодових кліщів на зараженість бореліями та серологічні дослідження сироваток крові осіб з первинним діагнозом «хвороба Лайма» й постраждалих від укусів кліщами.